Новини антиукраїнської пропаганди: Кремль придумав новий «інструмент»

Новели україно-російського інформаційного протистояння аналізує експерт ЦВПІ з питань інформаційної безпеки, група «Інформаційний Спротив» В'ячеслав Гусаров. Зокрема, в середині червня на українських сайтах робочих вакансій з'явилося повідомлення такого змісту: «У російське онлайн видання на проектну роботу потрібен журналіст. Тема роботи - пошук і аналіз доказів про порушення прав людини на Україні і переслідуванні з політичних мотивів.
За підсумками роботи планується випустити доповідь і представити його світовій спільноті. Робота виключно в правовому полі і не несе в собі пропагандистські цілі та завдання. Цікавлять тільки реальні факти. Вимоги: Вітаються журналісти, готові та мають можливість взаємодіяти з правоохоронними органами України та місцевими громадськими організаціями. Умови: Робота по контракту. Оплата обговорюється індивідуально. Тип зайнятості Проектна / Тимчасова робота, віддалена робота»
Роботодавець - російський інтернет-ресурс PolitRussia. До речі, подібні оголошення розміщені на сайтах міст, де відчутні проросійські настрої - Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ та інші.
Наше розслідування привело до таких результатів:
1. Проект PolitRussia працює близько року, але офіційну реєстрацію від Роскомнадзора отримав 07.05.2015 р. Тепер - це повноцінний засіб масової інформації «Суспільно-політичний журнал POLITRUSSIA» у формі поширення «Мережеве видання». Паралельно з цим, запущений відео-канал на хостингу Youtube. Можна припустити, що його активність щодо пошуку нових журналістів в Україні останнім часом якраз і пов'язана з цією подією.
2. З перших своїх публікацій PolitRussia стали вважати кремлівським таблоїдом. Це добре помітно по його риториці і багаторазовим відгуками. Спрямованість відео і друкованих матеріалів перегукуються з RT чи Росія-24.
3. Інтернет-журнал PolitRussia був створений топовими блогером Fritzmorgen. У миру - це Макаренко Олег Олександрович, 37 років, засновник ресурсу «Руксперт». Читачі його знають, як неофіційний голос Кремля.
Ще в 2012 р. Олег Макаренко засвітився, як позаштатний оплачуваний медійник Кремля. Коли хакер Kennettudyfe зламав пошту Fritzmorgen, то виявилося, що такса Олега - 20 тисяч рублів за одну публікацію. І публікації з пропагандистською риторикою йдуть мало не щодня.
4. Необхідність в проросійських агентах-журналістах в Україні актуалізувалася після розгляду у Верховній Раді законопроекту «Про вдосконалення інформаційного режиму проведення антитерористичної операції». 12 травня він був підтриманий у стінах українського парламенту і через три дні агентство PolitRussia вивісило вакансію з пошуку журналістів в Україні. Мабуть тому, в одному з вимог опису вакансії звертається увага на якостях - «взаємодіяти з правоохоронними органами України та місцевими громадськими організаціями».
5. Захисту та правової допомоги для цих журналістів роботодавець не надає. Це видно з опису вакансії. Робота буде тимчасовою і віддаленої. Оплата, швидше за все, буде умовною. Між рядків - «камікадзе з диктофоном і прихованою камерою».
Повний набір для агента російської пропаганди.
Журналіст, який віддав свій матеріал в PolitRussia не зможе більше знайти роботу в Україні, але й там, у Москві, він не буде гідно оцінений. Їм не потрібні чужі зрадники, у них багато своїх.
За великим рахунком - це разова робота на дядю Вову...


Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар