Оформляючи субсидії, українцям вже не знадобиться вказувати свої доходи

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка вносить ряд змін в порядок оформлення житлових субсидій з метою його спрощення, зокрема дозволяє вказувати не суму доходу, а його вигляд. У цьому зв'язку скасовуються і штрафи за неправильно зазначені у декларації доходи. Про це заявив міністр соціальної політики Павло Розенко на прес-конференції в п'ятницю.
"Кабінет міністрів України прийняв постанову №475, вона буде офіційно оприлюднена в "Урядовому кур'єрі", про внесення певних змін до порядку призначення житлових субсидій. Ми зробили ще один крок для спрощення процедури надання субсидій", - зазначив Розенко.
Він розповів, що постанова включає дев'ять основних пунктів, які стосуються змін, внесених до чинного порядку нарахування субсидій. Зокрема, припинена практика декларування громадянами розмірів доходів: у новій формі декларації не потрібно буде вказувати конкретну суму доходів за попередній проміжок часу, а тільки вид доходу - заробітна плата, пенсія або стипендія.
"Завдяки тому, що ми налагодили стосунки з Державною фіскальною службою та Пенсійним фондом України, місцеві органи влади сьогодні можуть отримувати цю інформацію безпосередньо від них", - зазначив міністр.
Він додав, що в результаті цього спрощення відпадає необхідність штрафувати людей за помилки при заповненні декларацій.
"Немає цифр - немає помилок. Тому ми не будемо застосовувати норму про повернення в подвійному розмірі нарахованої субсидії у разі подання документів з недостовірними відомостями. Тому норма про штрафи громадян також вилучається з порядку отримання субсидій", - повідомив Розенко.
Крім того, уряд прийняв рішення не включати до сукупного доходу громадян для призначення субсидій окремих видів доходів, у тому числі благодійної допомоги, одноразової допомоги, яка надається урядом або органами місцевої влади, доходів Військовослужбовці, що беруть участь в АТО.
Уряд також надав можливість за бажанням громадян призначати субсидію відповідно до доходів не за попередній календарний рік, а за три попередніх місяці, врегулював питання визначення доходу фізичних осіб.
Розенко зазначив, що, крім офіційного оприлюднення змін в порядку нарахування субсидій, Мінрегіонбуду, Міненерго та Укрпошті до 1 вересня доручено ще раз повідомити людям про новий порядок отримання субсидій.
"Тобто до 1 вересня кожна сім'я отримає в свої поштові скриньки вже нові бланки декларацій і нових заяв на отримання субсидій. Відразу хочу попередити, що ми надали право використовувати і старі бланки заяв, але там не треба буде вказувати суму доходів, а тільки вид доходів", - пояснив чиновник.
Відповідаючи на запитання журналістів, Розенко зазначив, що тим, хто вже оформив субсидії, ніяких нових документів подавати не треба.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар