Уряд щукає 12 млрд на оборону за рахунок урізання інших витрат

Кабмін зможе виділити на силові та правоохоронні відомства в 2015 р. лише 5,5 млрд грн з 17,5 млрд грн необхідних. Про це заявив прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк сьогодні на розширеній колегії МВС, пише «РБК-Україна».
"Загальний бюджетний запит усіх правоохоронних органів та Збройних сил України до кінця поточного року становить 17,5 млрд грн, яких ніде взяти. З міністром фінансів з керівниками силових відомств ми провели перекалькуляцию і поки зупинилися на цифрі 5,5 млрд грн.
Змушений публічно звернутися до всіх розпорядників бюджетних коштів: всім треба урізати. Це означає, якщо ми фінансуємо армію, то частину [видатків, - ред.] непрофільних міністерств повинна бути перерозподілена і передана в Міністерство оборони, Національної гвардії і в МВС, СБУ та прикордонників. Питання національної безпеки - сьогодні номер один",- заявив Яценюк.
Втім, за даними НБУ, в червні він набув у власність держоблігації України на 10,5 млрд. грн. З початку року відповідна сума склала 53,1 млрд. грн. Номінальна вартість проданих цінних паперів України з портфеля НБУ в поточному році становила 0,26 млрд. грн.
Зауважимо, що вказані 53 млрд грн – це не вся сума фактичної емісії Нацбанку на користь уряду (що було та є одним з основних каталізаторів девальвації та інфляції, - ред.). Адже були ще й квазіфіскальні платежі НБУ в держбюджет по статті перевищення доходів над витратами, які в січні-травні склали 20,125 млрд грн (при тому, що загалом в 2015 році має бути перераховано 60,5 млрд грн).
Упродовж червня Міністерство фінансів здійснило випуск ОВДП для збільшення статутного капіталу НАК “Нафтогаз України” загальним обсягом 3,6 млрд. грн.
Загалом з початку року для збільшення статутних капіталів банків та інших юридичних осіб було здійснено випуск ОВДП на загальну суму 32,9 млрд. грн. (з них 3,2 млрд. грн. – АТ “Укргазбанк”; 29,7 млрд. грн. – НАК “Нафтогаз України”).
У червні було здійснено випуск ОВДП з метою надання кредиту Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на загальну суму 7,7 млрд. грн. (з початку року – 14,8 млрд. грн.) із середньозваженою дохідністю 11,79% річних.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар