«Нові росіяни»... як VIP-біженці з обойми Януковича легалізуються в Росії

У Росії від українського правосуддя ховаються не менше двох десятків представників колишньої української влади часів Віктора Януковича. Потайний спосіб життя, який їм доводиться вести за межами Батьківщини, обумовлений не тільки статусом розшукуваних злочинців, але й туманним походженням своїх капіталів. Тим не менш, в тіні залишилися не всі. Частина з них обзавелися в Росії і окупованому Криму фірмами та громадськими організації. «Главком» з'ясував, чим тепер живуть представники колишньої владної команди, легалізували свою діяльність за російськими законами.
Забігаючи наперед, можна узагальнити: професійна діяльність цих «нових росіян», по суті, мало чим відрізняється від колишньої української: влаштувавшись на новій батьківщині, вони збирають і шукають застосування чужих грошей.
Виступаючи 16 січня на брифінгу в Севастополі екс-міністр МВС Віталій Захарченко заявив, що вже отримав російське громадянство, мало того, «перші особи Росії запропонували йому роботу» консультанта в державній компанії «Ростехнології».
Складно уявити, який інтелектуальний внесок колишній міліціонер і податківець привнесе в цю структуру. Більш наочними можуть бути результати його діяльності в іншій сфері. На початку року в Криму було зареєстровано благодійний фонд з промовистою назвою «Південний Схід». Згідно з реєстрами юросіб РФ, його засновник і президент - Віталій Юрійович Захарченко. Офіс Фонду розташувався по сусідству з колишньою сімферопольської приймальні Партії регіонів на вулиці Рози Люксембург, 7. Офіційно, збираючи гроші від пожертвували, Захарченко допомагає переселенцям і колишнім співробітникам правоохоронних органів. Однак у комбата українського батальйону «Крим» Станіслава Краснова інша інформація - днями він заявив, що в Криму екс-глава МВС вербує бойовиків на Донбас.
Згідно з російським держреєстру, так званий благодійний фонд Захарченко юридично пов'язаний з кримськими агрокомпанією «КТС» і сільгоспкооперативу «Дружба». В обох співзасновником виступає якийсь Олександр Козаков.
Чекав коронації на престол відбулася «Новоросії» Олег Царьов також не сидить, склавши руки. У липні минулого року в Москві був зареєстрований Фонд «Народний фронт», в розгорнутій версії його назвою звучить як: Фонд допомоги жителям Південного Сходу України «Народний Фронт». За кодами економічної діяльності, ця організація займається фінансовим посередництвом.
Колишній народний депутат України Царьов призначений його керівником, а засновниками виступили не менш одіозні персони. У їх числі один з лідерів харківського антимайдану Костянтин Долгов. У квітні минулого року він встиг побувати в СІЗО і запам'ятався підпалами банкоматів «Приватбанку». Його партнер по «Народному фронту» Ігор Скажутін також «прославився» в минулому році. Член партії Віктора Медведчука СДПУ (о) Ігор Скажутін у березні минулого року виявився серед чотирьох пасажирів автомобіля, в якому дніпропетровська міліція виявила три помпові рушниці, мисливські патрони, ножі та арматура. Як заявляв Штаб національного захисту Дніпропетровської області, під час затримання один з них погрожував міліціонерам і активістам, стверджуючи, що він - начальник охорони нардепа-регіонала Олега Царьова. Цим людина якраз і був Скажутін.
Фонд декларує, що допомагає біженцям зі сходу України, але бекграунд засновників цією організацією підказує, що допомоги від нього отримують, швидше, озброєні прибульці в зоні АТО.
Автор скандального мовного закону, який три роки викликав сплески протестів, також зайнявся активною громадською діяльністю. Його ім'я присутній в числі співзасновників кількох громадських організацій: «Партнерство« Хокейний клуб «Гардемарини», «Федерація хокею Севастополя» та «Федерація фігурного катання на ковзанах Севастополя».
Крім того, результати пошуку за запитом «Вадим Васильович Колесніченко» в базі юросіб РФпоказивают ще дві організації: регіональне відділення Всеросійської політичної партії «Родіна» в Севастополі і Кримське регіональне відділення партії «Єдина Росія». Всі ці організації були зареєстровані в 2014 році в Севастополі.
Варто відзначити, що раптове «захоплення» спортом нинішнього члена російської Партії «Батьківщина» (в «минулому житті» Колесніченко входив до української Партії регіонів) могло пояснюватися підготовкою до торішніх виборів у Криму та Севастополі, які Колесніченко з тріском програв.
Колишній заступник голови адміністрації президента Портнов не приховує, що в Росії зайнявся юридичною практикою. У липні минулого року він зареєстрував у Москві компанію «АП-груп».
Портнов - одноосібний власник компанії. У статутний капітал юрист вніс 7 млн ​​рублів. В одному з інтерв'ю він розповів, що надає послуги українським і російським клієнтам на території Російської Федерації.
Старший син екс-президента Януковича Олександр у Росії заснував два підприємства: Арсенал Інвест і Арсенал Істейт. Обидві фірми-сусідки прописані в Санкт-Петербурзі на набережній Неви по вулиці Комсомолу. Перша з них - Арсенал Інвест - була зареєстрована ще в травні 2014 року. Сфера її діяльності - управління фінансово-промисловими групами і холдинг-компаніями. Януковичу належить в компанії 100% статутного капіталу (10 тис. рублів). Через цю фірму бізнесмен володіє також 99% в спорідненої ТОВ «Арсенал Істейт», що спеціалізується на консультуванні з питань комерційної діяльності та управління. Партнером Януковича в цій фірмі виступає якась Алла Давидова. В обох компаніях вона одночасно є генеральним директором.
Менеджер розповідала торік ЗМІ, що особисто з сином екс-президента не знайома. Свою роль в компанії вона охарактеризувала як «найнятий гендиректор». Як з'ясували репортери з dp.ru, фірма розташувалася на території колишнього заводу, на місці якого планується будівництво декількох бізнес-центрів. Акції заводу розподілені між кількома російськими власниками, серед яких є співвласник нафтогазової компанії «Русснефть» Фелікс Длин. Російські журналісти стверджували, що Давидова - його родичка.
Варто відзначити, що таке ж прізвище - Давидова - носила бабуся Олександра Януковича по материнській лінії, а в березні цього року стало відомо, що після переїзду в Росію прізвище Давидов взяв собі і брат Олександра - Віктор Янукович-молодший, який загинув у березні. Чи родинні зв'язки між сім'єю екс-президента і бізнесами з Санкт-Петербурга, можна тільки гадати.
Давидова торік повідомила про 50 вакансій в «Арсенал Інвест», щоправда, через рік в інтернеті їх так і не зустріти. Наприкінці осені прес-служба бізнесмена повідомила, що компанія поки не будує, а «вивчає ринок»

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар