Польща вибрала Головнокомандувача на випадок війни

Днями президент Польщі Броніслав Коморовський, згідно з пропозицією прем'єр-міністра Еви Копач, призначить генерала Марека Томашіцкого кандидатом на Головнокомандувача польськими збройними силами в разі війни.
Таким чином у Польщі з'явиться посада Головнокомандувача на випадок війни, повідомляє "Радіо Польща", посилаючись на президентське Бюро національної безпеки (БНБ).
Головнокомандувач повинен прийняти командування армією під час війни і підкорятися безпосередньо президентові, який займається захистом держави спільно з урядом.
Решта військових завдання, пов'язані з оборонними операціями, наприклад, вчення, залишаються у віданні Міністерства оборони, також під час війни.
«Створення можливості вибору кандидата на посаду Головнокомандувача збройними силами, який зможе заздалегідь підготуватися до виконання обов'язків, було одним з головних змін, внесених в рамках реформи системи управління збройними силами», - повідомили в БНБ.
Президент Польщі, підписуючи закон про створення такої посади в структурі управління польською армією 1 квітня 2015, зазначав, що «закон озброює польська держава реальною здатністю ефективно і швидко реагувати на потенційну небезпеку та кризи».

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар