Блаттера можуть допитати у справі про корупцію у ФІФА

Предметом допиту стане скандал з вибором місць проведення ЧС-2018 і ЧС-2022. Швейцарська поліція може найближчим часом допитати президента Міжнародної федерації футболу (ФМФА) Йозефа Блаттера і ще дев'ять високопоставлених чиновників організації. Про це повідомляє Sunday Times.
За даними видання, предметом бесіди стане справу, пов'язану з корупційними порушеннями при виборі місць проведення ЧС-2018 і ЧС-2022. Швейцарська поліція почала розслідування ще в 2010 році, справа отримала кодову назву "Операція Дарвіна".

Нагадаємо, Йозеф Блаттер 29 травня був переобраний президентом ФІФА вп'яте.
Раніше, 27 травня, влада Швейцарії заарештували більше десяти чиновників організації. Функціонерів звинувачують в отриманні і дачі хабарів, здирництві, шахрайстві і відмиванні грошей.
У ПАР підтвердили виплату хабара в 10 млн дол. віце-президенту ФІФА. Зокрема, Напередодні Джек Уорнер, який перебував у в'язниці Тринідаду, потрапив у лікарню. Південноафриканські чиновники від футболу підтвердили, що вони заплатили 10 млн доларів футбольної асоціації КОНКАКАФ (Північна та Центральна Америка і країни Карибського басейну) на чолі з Джеком Уорнером, якому в числі інших керівників ФІФА пред'явлені звинувачення в корупції. Про це повідомляє ВВС з посиланням на південноафриканські ЗМІ.
Представники прокуратури США говорять, що мова йде про хабар, яка допомогла ПАР домогтися проведення у себе ЧС-2010. Однак президент Південноафриканської футбольної асоціації Денні Джордан спростовує це.
За словами представників влади ПАР, кошти призначалися для розвитку футболу в країнах Карибського регіону, де Джек Уорнер користувався великим впливом.
Зпоміж тим, Йозеф Блаттер на конгресі ФІФА в Цюріху висловив шкоду, що Росія і Катар є господарями майбутніх ЧС з футболу.
Якби місцем проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 років були не Росія і Катар, у Міжнародної федерації футболу (ФІФА) було б менше проблем.
"У наших гаслах про футбол і ФІФА ми говоримо про розвиток. Ми двічі призначили і підтвердили місце проведення чемпіонатів 2018 і 2022 років. 2 грудня 2010 року тут, в Цюріху, коли приймалися рішення щодо обох кубків світу, якщо б були визначені два інші країни, то проблем було б, напевно, менше, але це вже історія. Для того, щоб світ став кращим, треба щось робити", - заявив Блаттер.
Нагадаємо, міністр юстиції Німеччини Хайко Маас заявив, що проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 рр. в Росії та в Катарі виявиться під питанням, якщо з'ясується, що право на проведення змагання було куплено. У Швейцарії були порушені кримінальні справи про хабарі при виборі місця проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 року, які пройдуть в Росії і Катарі, а вже вранці 27 травня у Цюріху, в рамках розслідування, були заарештовані 14 осіб, у тому числі віце-президенти виконкому ФІФА Джеффрі Уебб і Еухенії Фігередо.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар