Сага про генерала Назарова, або навіщо загинули десантники?

Пройшов рік з моменту падіння літака ІЛ-76 та загибелі десантників під Луганськом… Винні особи досі не встановлені (формально) й не покарані. Намагаюся оцінити факти та зрозуміти - хто дибіл? Назаров, який дав дозвіл на виліт літака з такою кількістю людей без належного захисту?
Військовий прокурор Матіос, який з телевізора несе якусь ахінею про те, що приховувати ніхто нічого не збирається, але при цьому не пояснює, яким чином він може вплинути на приховування фактів досудового розслідування своїми підлеглими?
Муженко, соратник та близький друг Назарова? Порошенко, який не може змусити Матіоса поставити точку в цьому питанні та нейтралізувати Муженкка в його спробах “відмазати” друга?
Хто винен в тому, що ЯВНИЙ військовий злочин безуспішно розслідується вже цілий рік? Вся доказова база знаходиться на поверхні – накази, розпорядження, підписи, функціональні обов’язки, статути, правила організації безпеки польотів вантажних повітряних суден (може якось по-іншому вони називаються, я не військовий).
Прокуратура стверджує, що генерал Назаров не взяв до уваги інформацію Служби безпеки України про загрозу збиття літака і дозволив проведення спецоперації з доставки роти військових у Луганський аеропорт…
От я й думаю, а яка різниця – взяв до уваги, не взяв до уваги інформацію Служби безпеки України про загрозу? Навіть якщо СБУ не надала такої інформації – своєї клепки немає в голові? Ладно, якби лейтенант був, та й то – все одно відповідав би перед законом, а тут – генерал…
Назаров на свій захист стверджує, що йому дали дозвіл на виліт літака в Адміністрації Президента (це схоже на правду, бо Назаров письмово звертався до АП із запитом про дозвіл, якийсь клерк і відповів йому, що не заперечує). Але, по-перше, підстави для заборони вильоту дійсно були відсутні, а по-друге, цей дозвіл не є підставою ТУПО летіти без забезпечення захисту повітряного судна.
Невже військовий генерал не здатен забезпечити переліт військового повітряного судна без “розжовування”? Чи може йому ще треба нагадувати про елементарні речі, наприклад про те, що літак перед вильотом потрібно заправити достатньою кількістю пального, що перед вильотом потрібно перевірити стан здоров’я пілотів і т.д.? На хера тоді взагалі такий генерал потрібен? Яка від нього користь? Давайте Бориса Апреля призначимо керівником оперативного штабу та будемо йому все до дрібниць роз’яснювати - ефект буде той самий.
Чи може це військова прокуратура вважає, що якщо генералу Назарову дали дозвіл на виліт, але не роз’яснили обов’язковість забезпечення безпеки повітряного судна під час польоту, то він – невинен, бо не повинен був при цьому дбати про безпеку?
От у мене питання – якщо цей генерал (гіпотетично) у лісі на ворожій території захоче посрати (вибачте за приклад), чи стане він підшукувати собі максимально безпечне для цього місце з урахуванням оперативної обстановки? Чи прокрутить він спочатку в голові весь цей процес, від початку до завершення, з міркувань особистої небезпеки? Буде він тримати поряд з собою зброю у бойовому положенні, чи залишить її біля дерева, а сам піде подалі в кущі? Чи буде дивитися собі під ноги, щоб випадково не зачепити “розтяжку”? Чи попросить він бойових товаришів постояти “на стрьомі”? Чи буде він при цьому читати газету або ковирятися у смартфоні, чи швиденько й непомітно все зробить й тихо відвалить? Чи потрібна йому для успішного виконання вказаного процесу додаткова інформація (зі штабу, з СБУ, з НАТО, з всесвіту) про ймовірність нападу ворогів? Ні.
Ось і відповідь на питання – винен чи невинен Назаров.
ВИНЕН, бо повинен був організувати переліт по-людськи, навіть якщо відсутня інформація від СБУ про загрозу, тому що Назаров – військовий, у нього є певні обов’язки та відповідальність. А він зробив все на “тяп-ляп”, в результаті чого загинули його колеги.
Якби не було людських жертв – можна було б якось “розпетляти”, а в даному випадку Назаров або зайвий рік на свободі знаходиться, або взагалі – зайвий рік прожив, бо військовий офіцер (справжній) написав би передсмертну записку з вибаченнями перед рідними загиблих та вистрілив би собі у скроню. Принаймні, на могилу би не плювали…
Вже рік, як зрозуміло, що Назаров винен, але військова прокуратура щось мутить…

"Людина Розумна", спеціально для "Виборчої України"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар