МВФ таки розорить олігархів України

Щоб країна не звалилася в дефолт, Уряд піде назустріч вимогам МВФ і, швидше за все, розорить "своїх" олігархів.
Внутрішній дефолт в Україні, як з'ясовується, вже настав. Падіння гривні в два з половиною рази, відповідно, пенсії та зарплати бюджетників "полегшали" теж в два з половиною рази. Держава не виконує своїх зобов'язань за багатьма замовленнями, зробленими раніше, це і медичні держзакупівлі, ремонтні, і будівельні роботи, та ін. Розорилися банки. Причина одна - в "закормах" скінчилися  гроші. Але в зовнішній дефолт нам упасти не дадуть. Міжнародний валютний фонд буде продовжувати підтримувати непрацюючу економіку.
В принципі, якби в Україні не було б Уряду, ніякої різниці населення б не відчуло. Кожен раніше борсався б, як може, намагаючись прогодувати свою сім'ю, а МВФ сам оплачував би зовнішні борги. За великим рахунком, функції уряду сьогодні звужені до чисто номінальних. Український уряд зараз нагадує британську монархію - суто демонстративний і церемоніальний інститут, збережений як данина традиціям та історії. Роздають один одному найважливіші «доручення» на телекамеру, які свідомо не будуть ніким виконуватися, навіть, незважаючи на страшну загрозу «вжити заходів». А зміни, які називаються гучним словом «реформи», на тлі десятиліть бездіяльності тільки здаються серйозними зрушеннями. Насправді ж, наш іржавий паровоз, якщо і просунувся на шляху до майбутнього процвітання, то лише на кілька метрів. І машиністам паровоза вже диктують неввипередки, як їм управляти.
Країни, в які вливаються гроші МВФ, потрапляють під зовнішній політичний контроль. Спочатку держава заганяє сама себе в борги, потім їй даються рекомендації брати в борг тільки у МВФ (там же ж такі неперевершені, "смачні" й низькі відсотки, та можливості реструктуризації!), і в підсумку воно виявляється в борговій ямі на багато десятиліть. МВФ стабілізує економіку, але вимагає від такої країни провести структурні реформи, і диктує, які саме на виключно свій розсуд, не вдаваючись до консультацій із корумпованими "туземцями" з її керівництва. Чим більше борг, тим сильніше зовнішньополітичний тиск, аж до... призначення прем'єра. Влада отримує чіткий сигнал, кому довіряє МВФ, а кому фонд коштів не виділить, навіть, якщо Місяць впаде.
Поки МВФ довіряють Яценюку та Яресько, але стрімке падіння майже до нуля рейтингу прем'єра незабаром змусить задуматися про нового кандидата. Але головний кастинг буде проводити вже не Петро Порошенко, а МВФ. Свого часу в такій ситуації опинився Кучма, призначивши на посаду прем'єра Ющенка, щоб Україна не звалилася в дефолт.
Також МВФ вимагає від нашого уряду збалансувати дохідну і видаткову частини бюджету. Оскільки пенсії і зарплати і так вже нікуди скорочувати, весь удар припаде на олігархів України, яким значно уріжуть а, можливо, і повністю вимкнуть оту державну підтримку їхніх підприємств, до якої вони звикли, і завдячуючи якій взагалі існують. Олігархат України ймовірно посиплеться, бо він також збитковий, як і уряд, бо він є породженням держави, її невідворотнім супутником-паразитом.
Західні фахівці чекають, коли тут визріє нова "плеяда" політиків. Тому що за півроку роботи парламенту дискредитовані практично всі політичні сили, їх рейтинги значно знизилися. Запит на глобальну загальнонаціональну об'єднавчу ідею стає все очевидніше. Україні потрібні ідейні політики та ідейні, а не «іменні» партії.
P.S. Окреме слово любителям теорії всесвітньої змови: можу вас розчарувати, МВФ не є інструментом, через який невідома всесильна рука буде контролювати Україну. Інтерес розвинутих країн полягає в тому, щоб Україна зберегла державність, а краще - встала в один ряд зі своїми західними сусідами. Це природний еволюційний процес: у світі 21 століття, де стираються рамки і межі, загальне благополуччя вигідне усім. І тут виникає питання, чи знайде України своє місце в цьому глобальному просторі? Чи буде вона прозябати в кінці рейтингів і списків, або зуміє створити на своїй території такі умови, аби стати однією з перших по зручності для життя і ведення бізнесу?

Генадій Балашов, "Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар