“ВЕНБЕСТ” – безпека чи небезпека?

У травні 2015 року стало відомо про те, що Регіональний фонд прямих інвестицій “Europe Virgin Fund” (EVF), спонсором якого виступає компанія Dragon Capital, став інвестором групи компаній “ВЕНБЕСТ”, одного з лідерів українського недержавного ринку послуг безпеки.
Засновники компании залишаються акціонерами группы “ВЕНБЕСТ” та будуть приймати участь в  оперативному керуванні бізнесом за участі EVF. Сума угоди не розголошується.
Чи не пояснюється таємничість угоди потенційною небезпекою, яка вона несе для країни?
Компанія “ВЕНБЕСТ” має досить розгалужену по Україні мережу своїх компаній-клієнтів. Представники компанії “ВЕНБЕСТ” мають доступ на територію усіх своїх компаній-клієнтів під виглядом “перевірки несення служби своїми підлеглими, вдосконалення та покращення якості послуг, розробки моделі загроз і т.д.”
Більшість керівників структурних підрозділів компанії “ВЕНБЕСТ” є колишніми працівниками силових структур, отже мають відповідну теоретичну підготовку та практичні навички у сфері формування мережі негласного апарату та роботи з ним.
Завдяки доступу на територію підприємств під виглядом вирішення “виробничих питань”, представники компанії “ВЕНБЕСТ” мають можливість встановлювати довірительні стосунки з ТОП-менеджерами та простими працівниками своїх компаній-клієнтів, з подальшим схилянням їх до співпраці щодо отримання конфіденційної інформації, а також інформації про оперативну обстановку на підприємстві.
Таким чином, кроти компанії “ВЕНБЕСТ” мають можливість щодня, цілеспрямовано збирати та накопичувати конфіденційну інформацію про своїх клієнтів, з метою подальшого її продажу або використання у власних цілях.
А досить великий масив інформації, приймаючи до уваги кількість та особливості розташування їх клієнтів.
В чому ж полягає потенційна небезпека від укладеної угоди між EVF та компанією “ВЕНБЕСТ”?
За попередньою інформацією, за Регіональним фондом прямих інвестицій “Europe Virgin Fund” стоїть Олександр… Янукович, який хоче за допомогою виборів восени повернутися до українського політикуму.
Для чого політичній силі, яка прагне реваншу, напередодні загальнонаціональних виборів купувати компанію “ВЕНБЕСТ”? Варіантів небагато.
По-перше, для ОФІЦІЙНОГО працевлаштування своїх “тітушок”.
По-друге, для отримання можливості оперативно вирішувати деякі питання “на місцях”, завдяки наявному впливу на ТОП-менеджмент своїх компаній клієнтів.
По-третє, для створення повноцінної “приватної армії”, бійці якої вже мають певну фізичну та бойову підготовку, володіють закритою інформацією про своїх клієнтів.
Напрямки використання такої армії за три-чотири місяці до виборів у Верховну Раду України мало у кого можуть викликати сумніви.
Скасовувати дану угоду, ясна річ, ніхто не буде, але в якості зменшення фактора ризику можна очікувати з боку компаній-клієнтів масові розірвання договорів з компанією “ВЕНБЕСТ” про надання послух охорони та заключення угод з більш надійним та менш небезпечним оператором українського недержавного ринку послуг безпеки та охорони.
І наостанок, - тепер компанія “ВЕНБЕСТ” сплачуватиме податки не на батьківщині, так як Регіональний фонд прямих інвестицій “Europe Virgin Fund” зареєстрований в офшорній зоні… Чудовий приклад реальної боротьби української влади з виведенням коштів за межі національної економіки.

Кирило Дзеник, для видання “Виборча Україна
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар