Концепція свободи: Першотравень - День визволення

Потрібно провести ребрендинг 1 травня і дати людям нові свободи, щоб Першотравень знову став святом.
Що таке Першотравневе свято сьогодні? Можливість відпочити на свіжому повітрі, помилуватися квітучою природою, поїсти шашликів у сімейному колі. На демонстрації вже давно ніхто не ходить. Нічого демонструвати, та й нікому. Кількість робочих скорочується не тільки в Україні, але й по всьому світу, наприклад, в США до робітничого класу відноситься всього лише 4% населення.
Нові технології замінюють людей. Простий фізична праця перестав бути престижним, як колись в СРСР. Першотравень святкується по інерції, а виник він в кінці XIX століття.
1 травня був оголошений Днем солідарності робітників усього світу в 1889 році в Парижі. Цьому передувала хвиля народного обурення, яка прокотилася по декількох країнах в середині XIX століття. Трудящий народ з Австралії, США, Канади виходив на мітинги з вимогами поліпшень умов праці, зокрема, введення 8-ми годинного робочого дня. Були зіткнення з поліцією і вуличні смерті. Люди боролися за своє право, яке сьогодні закріплено в Кодексі законів про працю. І відвойовані у держави нові свободи стали справжнім святом, перемогою людини над держапаратом.
У СРСР Першотравень був трансформований в день вихваляння ідеї комунізму. На транспарантах замість вимог з'явилися подяки, і свято перетворилося на жалюгідну пародію на самого себе.
У Радянському Союзі було два свята, які несли сенс майже сакральний. День всесвітнього свята трудящих 1 травня і День Великої Жовтневої соціалістичної революції 7 листопада. Пропаганда заміняла собою релігію, перетворивши весняне свято Пасхи та осінні свята збору врожаю (традиційно весільна пора), які дійшли до нас з незапам'ятних часів, в гімн всьому радянському. Потім СРСР розпався, в календарях знову офіційно з'явилося Воскресіння Христа, і 1 травня остаточно втратило свій сенс і священність.
Все це не означає, що морально застарілі свята слід відмінити. Навпаки! Обов'язково повинні бути свята весняного відродження і осіннього підбиття підсумків. Але їх потрібно переформатувати, зробити сучасними, що відповідають на виклики нового часу.
На зміну класу робітників і трудящих приходить клас самозайнятих людей, які самі знаходять собі заробіток, не просячи нічого в держави. І їх головною вимогою до держапарату на сьогоднішній день в Україні є тільки одне - не заважайте заробляти гроші! 1 травня могло б стати Днем звільнення від державної машини, бюрократичних пут, чиновницького свавілля, податків і поборів. І тоді народ вийшов би на вулиці, щоб покласти квіти до державних будівлям в подяку за нові можливості для розвитку і зростання.
Просити у держави зарплат, значить, залишатися в злиднях. Просити у держави підтримки сільського господарства або виробництва, значить, залишатися в злиднях. Просіть нових фінансових можливостей, і ваш дохід виросте сам собою. Тільки розв'яжіть підприємницькому класу руки, відкрийте економічні кордони, скасуйте податки, і країна розквітне від потоку грошей, який увіллється на нашу територію. І восени вся Україна святкувала б не День Помаранчевої революції або День Революції честі, а День Фінансової Незалежності.

Генадій Балашов, "Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар