Росія відмовилася від своїх "ГРУшників", назвав їх міліціянтами ЛНР

 Росіяни та ватажки терористів швидко вигадали зручну для себе легенду подій із затриманням російських військовослужбовців в Україні. Інформаційний ресурс бойовиків “ЛНР” виклав в мережу фото документів випісанностью на ім’я взятих у полон українцями спецназівців Росії Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва. Про це повідомляють у виданні "Патріоти України" з посиланням на "Подробности". Останніх оголосили так званими міліціонерами “ЛНР” та ЗМІ Росії тиражують саме цю інформацію.
“Диверсійно-розвідувальна група супротивника вчинила напад на спостережний пост окремого розвідувального батальйону Народної міліції. В ході бою, що зав’язався двоє наших військовослужбовців – Єрофєєв Євген Володимирович і Александров Олександр Анатолійович – були поранені і були взяті українськими диверсантами в полон”, – передає слова одного з ватажків так званої народної міліції “ЛНР” Сергія Козлова сайт бойовиків “ЛНР”.
Це ж повідомлення передрукував найбільший інформаційний ресурс Росії “РИА Новости”.
Таким чином, Росія фактично відмовилася визнавати Єрофєєва і Александрова своїми військовими. Слід зауважити, що в ході запеклих боїв з диверсійно-розвідувальною групою армії Росії, що відбувалися в район селища Щастя Луганської області 16 травня, були взяті в полон двоє військовослужбовців Росії – бійці тольяттінського спецназу. Один з них щиросердо розповів усе на камеру.
Крім того, Александров і Єрофєєв, перед своїм затриманням, убили українського військового Вадима Пугачова і поранили співробітника СБУ.
Одразу після того, як українські військові поблизу Щастя захопили в полон двох російських спецпризначенців, терористи розпочали мінометний обстріл з метою знищення своїх же поплічників, аби не лишити жодних слідів. Про таке в ефірі "5 каналу" повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.
“Вчора близько 15:00 сталася вогнева сутичка між диверсійно-розвідувальною групою, до складу якої входили російські спецпризначенці. Там їх було близько 14 військовослужбовців. Вони отримали інформацію, що нібито підрозділи Збройних сил України, які знаходились на території населеного пункту Щастя, а також поблизу Луганської ТЕС, залишили свої позиції. І вони таким чином намагались захопити стратегічний міст в районі цього населеного пункту. Під час проведення заходів з розмінування території троє російських військовослужбовців натрапили на засідку українських військових. Стався бій, в якому брали участь військовослужбовці 92-ї механізованої бригади, а також військовослужбовці батальйону “Айдар”, – розповів Селезньов.
“Це військовослужбовці 3-ї бригади спеціального призначення, яка дислокується в Тольятті… Під час бою ці військові отримали поранення. Один отримав поранення в ногу, інший – в руку. Нині вони дають свідчення, які підтверджують той факт, що на території, де нині проводиться Антитерористична операція, перебувають військовослужбовці регулярних військ Російської Федерації”, – розповів речник Генштабу. Він також зазначив, що під час збройної сутички з російськими спецпризначенцями загинув один український військовий – боєць 92-ї бригади.
“Тобто ці військовослужбовці Російської Федерації мають понести кримінальну відповідальність за свої вчинки”, – зазначив він. Крім того, Селезньов повідомив, що під час бою з боку терористів, після того як вони зрозуміли, що до полону потрапили їхні поплічники, почали лунати постріли з мінометів.
“Тобто таким чином бойовики намагались знищити не лише українських військових, а й своїх поплічників. Бойовики усіляко намагаються знищити будь-які докази перебування Збройних сил Російської Федерації на території АТО”, – наголосив речник Генштабу. З його слів, рішення щодо долі узятих в полон росіян будуть приймати уповноважені особи, а до цього слід з’ясувати усі обставини, які призвели до того факту, що військові ЗС РФ потрапили на територію України.
Нагадаємо, раніше речник Адміністрації Президента з питань АТО полковник Андрій Лисенко повідомив, що в суботу, 16 травня, у зоні проведення Антитерористичної операції українські військові затримали двох російських офіцерів Головного розвідувального управління Збройних сил РФ. Пізніше український військовий лікар Григорій Максимець повідомив імена полонених росіян. Ними виявились Олександр Александров родом з Самари (в/ч спецназу з м. Тольятті, розквартирована в Луганську, сержант) та Євген Єрофеєв (офіцер російського спецназу, капітан). Їх із пораненнями було доставлено в медслужбу батальйона “Айдар” та 59-го госпіталю.
Крім того, Максимець розповів, що один з полонених росіян – офіцер спецпризначенець – попросив оперувати його без наркозу, оскільки боявся, що “медики-карателі” виріжуть йому внутрішні органи з метою продажу.
Нагадаємо, інші українські інформаційні джерела стверджують, що полонені російські військові вже дали свідчення, як їх бригада воює проти України. Зокрема, за інформацією головного редактора видання Юрія Бутусова, 16.05.2015 року близько 14:30 в районі Луганської ТЕС (м.Щастя Луганської області) відбулося бойове зіткнення між бойовою групою Департаменту контррозвідки СБУ (виконує затверджені керівництвом СБУ задачу в районі АТО) і підрозділом 92-ї окремої механізованої бригади (в/ч В6250, Чугуїв Харківської області, виконує завдання з охорони станції) з розвідувальним загоном сил спеціального призначення ЗС РФ (чисельністю до 30 осіб).
В ході бою було поранено і взято в полон двох російських військовослужбовців. З української сторони втрати склали: 1 – убитий (ВСУ) і 1 поранений (ДКР СБУ). В результаті допиту співробітниками ДКР зазначених осіб, встановлена їхня належність до кадрового складу 3-й окремій гвардійській бригади спеціального призначення ГРУ ГШ ЗС РФ (3-а окрема гвардійська Варшавсько-Берлінська Червонопрапорна ордена Суворова III ступеня бригада спеціального призначення в/ч 21208, м Тольятті, командир бригади – гвардії полковник Щепін С.А.). У затриманих вилучено автомат АК (російського виробництва). Зараз затримані перебувають у міській лікарні м. Краматорськ (Донецької області). Зі свідчень капітана Єрофєєва Є.В. і сержанта Олександрова О.А., вони прибули на підконтрольну бойовикам територію в березні 2015 року в складі підрозділу своєї бригади і виконували бойові розвідувально-диверсійні завдання проти сил АТО. 16 травня їм була поставлена задача провести розвідку території Луганської ТЕС, з’ясувати стан її охорони для подальшого захоплення підрозділами бойовиків “ЛНР”.
Додатково встановлено факти, що підтверджують російське громадянство затриманих, зокрема, їх адреси проживання, навчання і роботи (в минулому), а також дані про близьких родичів, які проживають в РФ.
Зайвим підтвердженням значного суспільного резонансу з даного приводу став факт того, що у Тольятті (РФ) у понеділок відбувся стихійний мітинг декількох десятків батьків та близьких родичів військовослужбовців 3-ї бригади ГРУ, які вигукували антивоєнні гасла і вимагали від Путіна і керівництва військової частини не посилати їх дітей на смерть у братній Україні. Лише несподівано швидка і жорстка реакція місцевої поліції з розгону пікетників не дозволила мітингу пригорнути належну увагу засобів масової інформації.
Зважаючи на це, більшість фахівців та військових аналітиків висловлюють впевненість, що українські спецслужби вже налагодили плідну співпрацю з іншими силовиками у зоні АТО. А це дозволяє стверджувати про запровадження системної роботи проти диверсійних та терористичних загроз із боку, як російських найманців та штатних диверсійно-розвідувальних груп регулярних військових частин російської армії, так і місцевих терористів з числа організованих кримінальних бандформувань. Вже із впевненістю можна казати, що Кремль втрачає не тільки своїх солдатів в Україні, але й ховає будь-які надії свого заклепаного пропагандою суспільства на майбуття.
Такі безперечні успіхи - зайве свідчення того, що довіра суспільства до СБУ та силового блоку невпинно зростає, адже саме завдячуючи довірі та конкретній допомозі населення лише й можливе проведення будь-яких операцій, особливо у зоні АТО. Сподіваємося, що вже у найближчому майбутньому запроваджені спецслужбами комплексні заходи безпеки дозволять якнайшвидше повернутися всьому Донбасові до нормального мирного життя в сильній і незалежній Україні.
  
"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар