Контрабанда знову буде каратися позбавленням волі

14 травня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №2840, в якому передбачена криміналізація відповідальності за контрабанду підакцизних і контрафактних товарів (продукції) у великих розмірах (якщо їх вартість у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян – тобто становить від 4,25 тис грн). Для цього передбачається внести зміни до статті 201 Кримінального кодексу та передбачити відповідальність у вигляді позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з конфіскацією предметів контрабанди.
Доцільність такого кроку автори документу (а серед них – Парубій А., Левус А., Чорновол Т., Константіновський В., Медуниця О. тощо) обґрунтовують тим, що після скасування в листопаді 2011 року кримінальної відповідальності за контрабандне переміщення товарів (закон №4025-VI), відбулось значне зростання кількості правопорушень, які пов’язані з незаконним виготовленням та переміщенням через митний кордон України великих обсягів підакцизних і контрафактних товарів (продукції): тютюнових, алкогольних виробів та паливно-мастильних матеріалів та інше.
«Неодноразові звернення до державних правоохоронних органів спеціального призначення з боку партнерських спецслужб і правоохоронних органів (Європейське бюро з питань боротьби з шахрайством (OLAF), Європейська Місія надання допомоги Україні і Молдові (EUBAM), Митно-кримінальне відомство Німеччини, Митна служба Франції, Імміграційна та Митна Служба Міністерства внутрішньої безпеки США) з приводу надання правової допомоги у ліквідації злочинних груп, причетних до діяльності сталих каналів контрабанди цих товарів, свідчать про актуальність зазначеної проблеми», - уточнюють депутати.
За їх словами, відсутність кримінальної відповідальності за вказані дії, не дає змоги «ефективно впливати на криміногенну обстановку в сфері боротьби з контрабандою, а також надавати відповідну допомогу партнерським спецслужбам і правоохоронним органам іноземних держав з ліквідації каналів незаконного переміщення через митний кордон України товарів підакцизної групи».
«Поряд з цим, порушення авторських та суміжних прав на товари та продукцію відомих торговельних марок негативно впливає на міжнародний характер взаємовідносин України з іншими державами», - резюмують автори законопроекту №2840.
Нагадаємо, за оцінками НБУ, в 2014 році негативне сальдо неформальної складової зовнішньої торгівлі склало близько 8 млрд дол. Експорт при цьому становив 1 млрд дол, а імпорт ("сірий" імпорт) – 9 млрд дол.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар