Віденський суд не видав Фірташа Сполученим Штатам

Віденський суд в ході засідання 30 квітня 2015 відхилив запит США про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа, де він підозрюється у хабарництві. Таке рішення щойно оголосив головуючий суддя Крістоф Бауер.
Відзначимо, що в ході сьогоднішнього засідання в якості свідків у справі були допитані перший Президент України Леонід Кравчук, нардепи від "Опозиційного блоку" Юрій Бойко і Сергій Льовочкін, екс-нардеп Інна Богословська, а також свідка з "Райфайзенбанку".
Крім того, в закритому режимі по конференц-зв'язку був допитаний мер Києва Віталій Кличко.
В ході свого виступу в суді Дмитро Фірташ розповів, як зустрічався з Президентом Петром Порошенком і мером Києва Віталієм Кличком у Відні в минулому році. Також про цю зустріч розповів Льовочкін, який також брав у ній участь. Втім, деталі зустрічі ніхто з допитаних не розкривав, посилаючись на підписані зобов'язання про конфіденційність.
Також Фірташ заявив, що не брав і не давав хабарів, а його захист відзначала, що США так і не надали докази його провини.
У свою чергу Кличко після допиту заявив, що адвокати Фірташа своїми заявами намагаються перевести справу в політичну площину.
Крім того, за словами нардепа від ОП Вадима Рабиновича в його Facebook, який також присутній у суді, в ході засідання "суд відхилив прохання захисту про допит свідка - голови СБУ Валентина Наливайченка ... Суд також не приймає свідчення Григорія Суркіса, оскільки вони з Фірташем близькі друзі...".
Нагадаємо, український бізнесмен Дмитро Фірташ був арештований у Відні за запитом ФБР в березні 2014 року.
Тоді у Федеральній кримінальної поліції Австрії заявили, що Фірташ "затриманий у зв'язку з багаторічним розслідуванням ФБР США за підозрою в причетності до створення організованої злочинної групи". Також зазначалося, що його затримання не має "нічого спільного з актуальною політичною ситуацією в Україні". Слід зауважити, що, за даними журналу «Фокус» за 2013 рік, зі статками понад $3,3 млрд. Дмитро Фірташ займав четверте місце в рейтингу найбагатших громадян України, як Голова Ради Директорів транснаціональної корпорації "Group DF" та голова Ради української громадської організації Федерації роботодавців України, яка симпатизує Опозиційному блоку.
Крім того, в лютому 2013 ріку компанія GDF MEDIA LIMITED, що входить до групи компаній Дмитра Фірташа "Group DF", придбала компанію U.A. Inter Media Group (об'єднує телеканали Інтер, Інтер+, К1, К2, Мега, НТН, Піксель, Enter-фільм і Zoom), таким чином надавши у фінансове підпорядкування олігарха та його близьких партнерів значний за впливовістю в Україні медіа-ресурс.
Не зайвим буде нагадати, що Дмитро Фірташ разом із дружиною Ладою є засновником благодійного фонду «FIRTASH Foundation» (колишній «DF Foundation») з офісом у Лідсі (Велика Британія), основним напрямком діяльності якого, згідно з інформацією на сайті, задекларовано «довгострокова та системна підтримка освіти і культури в Україні, підвищення творчого та інтелектуального потенціалу української молоді». У жовтні 2013 року фундація була спонсором заходу «Дні України у Великій Британії».
Втім, не можна не пригадати, що 15 років тому, Дмитро Фірташ очолював кіпрську компанію Highrock Holding Ltd, ізраїльську філію якої, що відома як Highrock Properties різноманітні джерела в ЗМІ пов'язують з особою українського підприємця і кримінального авторитета Семена Могилевича.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар