Золотарьов: Росія повертається до плану Суркова

Кремлю не вдався план захоплення України за допомогою військової агресії, а на відкриту війну проти України РФ піти не може через дії санкцій. Тому Путін переходить до плану залишити Донбас у складі України з тим, щоб наша країна несла всі витрати з відновлення цієї території і щоб мати можливість з часом зсередини захопити Україну, вважає політолог, керівник Центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.
Так в ефірі телеканалу БТБ він прокоментував недавню заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що Донбас має залишитися у складі України.
«Існувало два бачення російської політики відносно Донбасу. Перший план - це той, здійснення якого ми бачили, починаючи з рейду Гиркина та бойових дій на Донбасі, коли Донбас насичується так званими добровольцями, ополченцями, а по суті військовослужбовцями збройних сил Росії.
Росіянами поставлявся зі складів величезний спадок, який дістався від радянської армії, причому в астрономічних кількостях. Військторг працював по повній програмі. Але цей план зайшов у глухий кут. Тобто - в позиційний глухий кут. Без прямої військової агресії Росія перемогти не може. Піти на пряму військову агресію - зась, ризиковано - може трапитися повний економічний параліч», - вважає експерт.
«Зараз Росія повертається до плану Суркова. Суть цього плану в тому, що Донбас має бути економічно повішений на Україну. Україна повинна містити Донбас. Донбас заважатиме Україні змінити її геополітичну позицію. А ми (РФ) повинні чекати моменту, коли внутрішні політичні та економічні проблеми підірвуть Україну зсередини і приведуть до такої розстановки політичних сил, яка задовольнить Росію», - зазначив політолог.
«Вони (РФ) призводять до такої формули домовленості, коли Донбас отримує якусь форму автономії. Лідери так званих ДНР, ЛНР отримують амністію, інституалізується, міняють камуфляж на костюми з краваткою. І, власне, далі доведеться витратити тільки за мінімальними розрахунками 2,5-3 мільярди доларів на відновлення інфраструктури», - зазначив він.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар