Європейський Центробанк роз'яснив своє ставлення до криптовалют

Європейський центральний банк (ЄЦБ) випустив нову доповідь про цифрові валюти, охарактеризувавши їх як нестабільні, проте, європейські фінансисти визнали, що саме криптовалюти потенційно вносять інновації у сферу фінансів.
Незважаючи на деякі побоювання, Європейський центральний банк не вважає, що зростання віртуальних валют в даний час представляє істотний ризик для безперебійної роботи традиційнх платіжних систем.
Дослідження ЄЦБ базується на більш ранніх дослідженнях, опублікованих в 2012 році, пропонуючи загальний огляд цифрових валют, а також аналіз потенційних переваг і ризиків, пов'язаних з використанням так званих схем віртуальної валюти (VCS).
Зокрема, в оприлюдненій доповіді ЄЦБ викладає список недоліків криптовалют, до яких увійшли: відсутність прозорості, ясності і безперервності; висока залежність від ІТ інфраструктури та мереж; анонімність учасників і висока волатильність.
Автори доповіді зазначають: "Незважаючи на те, що віртуальні валюти не номіновані в євро, у них є потенціал, щоб зробити вплив на грошово-кредитну політику і нормальне функціонування платіжних систем в зоні євро."
Очевидно, що викладена точка зору ЄЦБ достатньо близько перегукується із доповіддю Банку Англії, який у вересні визнав, що, якщо криптовалюти зможуть швидко поширитися, то вони здатні серйозно послабити здатність центральних банків ефективно управляти національними грошовими системами. Банк Англії минулого місяця заявив, що технологія криптовалют може докорінно змінити функції центральних банків.
В цілому ж, на думку ЄЦБ, віртуальні валюти не представляють серйозного фінансового ризику і сприяють нормальному функціонуванню платіжних систем.
Криптовалюти, а це - Bitcoin і вже більше 500 так званих альткоїнів (альтернативних криптовалют), як платіжний інструмент досягли ще не дуже вражаючої популярності - близько 69 000 операцій на добу по всьому світу, що в порівнянні із загальною кількістю у 274 млн безготівкових платіжних транзакцій за добу тільки в країнах ЄС. Проте, вже у близькому майбутньому це може змінитися, говорить ЄЦБ, підкреслюючи ряд переваг віртуальних схем взаєморозрахунків: низькі транзакційні витрати, глобальне охоплення, анонімність платника і швидкість врегулювання.
"Вдосконалені VCS, якщо вони подолають складнощі використання, можуть бути більш успішними, ніж вже існуючі, як спеціальні варіанти для платежів у «віртуальних спільнотах» (наприклад, інтернет-платформи) та транскордонних платежів",- розмірковують в ЄЦБ про перспективи альткойнов.
Тим часом, великий скандал за участю віртуальних валют і подальша втрата довіри до них може підірвати довіру користувачів до електронних платіжних інструментів та електронним грошам в цілому. Тому, каже банк, він буде продовжувати стежити за розвитком подій, пов'язаних з платежами і схемами використання віртуальної валюти.
Специфічні ризики, перераховані в доповіді, включають відсутність конкретної інформації та контролю над мережами альткойнов і вкрай низьку ліквідність цього ринку.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар