Російське МЗС поширило дезінформацію

У репортажі журналістів, на якій посилається МЗС РФ, звинувачуючи Україну у порушенні Мінських угод, чітко стверджується: йдеться про військові навчання, а не бойові дії. Про це заявили в МЗС України у відповідь на поширену МЗС РФ недостовірну інформацію, передає "Українська правда".
"Заява МЗС РФ, в якій українська сторона звинувачується у начебто порушенні Мінських домовленостей, відверто дивує: російська сторона посилається на відео агентства "Рейтерс", стверджуючи, що на ньому батальйон "Азов" використовує гаубиці Д-30 в районі села Широкине", - зазначено у повідомленні.
"Насправді в репортажі самого агентства чітко стверджується, що на відео, знятому в районі села Урзуф, яке знаходиться у 45 кілометрах на захід від Маріуполя, відбувається військове навчання. При цьому, сам факт запрошення іноземних журналістів проконтролювати відведення Україною важкої артилерії лише підтверджує безпрецедентну відкритість української сторони", - додали в МЗС України.
"На жаль, МЗС РФ, поспіхом використовуючи неперевірену інформацію, вкотре вводить в оману світове співтовариство, відвертаючи його увагу від реальних порушень Мінських домовленостей з боку підтримуваних російською стороною бойовиків", - додали у відомстві.
При цьому в МЗС наголосили, що ЗСУ завершили відведення важких озброєнь, зокрема артилерійських систем калібром 100 мм і більше, ще 7 березня.
"Відведення гаубиць Д-30 з району н.п. Широкине було здійснене 7 березня під контролем СММ ОБСЄ. Після завершення процесу відведення важких озброєнь не було зафіксовано жодного випадку застосування українською стороною артилерії, у т.ч. гаубиць Д-30, в районі н.п. Широкине", - підкреслили в МЗС.
"З боку СММ ОБСЄ на адресу української сторони не висловлювалося стурбованості щодо невиконання домовленостей стосовно відведення важких озброєнь", - нагадали у відомстві.
При цьому в МЗС наголосили: з боку збройних формувань на Донбасі, які підтримуються Росією, фіксуються постійні порушення режиму припинення вогню.
"Заяви російського МЗС про начебто повне завершення бойовиками відведення важкого озброєння не були підтверджені з боку СММ ОБСЄ. У цьому зв'язку хотілося б отримати роз'яснення російського МЗС, яким чином н.п. Широкине та Кримське упродовж останньої доби були обстріляні бойовиками, відповідно, з мінометів калібром 120 мм. та РСЗВ БМ-21 "Град" - озброєння, яке, за твердженням російської сторони, було вже нібито давно відведене", - зазначили в МЗС України.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар