Остап Семерак: "Європейці можуть швидше прийняти рішення щодо поліцейської місії, ніж Радбез ООН – щодо "блакитних" шоломів"

Тетяна Шпайхер з "РБК-Україна" поспілкувалась із головою української частини парламентського комітету асоціації Україна - ЄС Остапом Семераком, який висловив сподівання, що до осені Єврокомісія прийме позитивне рішення щодо поліцейської місії в Україні. Політик вважає, що це рішення може бути прийнято швидше за рішення Радбезу ООН щодо введення до України "блакитних шоломів".
Крім того, в інтерв'ю "РБК-Україна" перший заступник голови комітету Ради з питань євроінтеграції нагадав, що пересуватись зоною Шенгену ми зможемо лише через півроку після відповідного рішення Єврокомісії.
- Коли і де буде наступне засідання Парламентського комітету асоціації?
- Наступне засідання Парламентського комітету асоціації відбудеться на початку осені. Воно відбудеться в Україні. Я думаю, що в перший день буде Київ, а в другий день ми сплануємо візит в якийсь регіон. Чи це буде схід чи захід, поки що тяжко сказати. Ми будемо консультуватися із нашими партнерами.
- Які питання розглядатимуться на цьому другому засіданні?
- Порядок денний ще не сформований, але практика є така, що ми прийняли резолюцію і рекомендації до Європейської Комісії, українського парламенту і українського уряду. Ми першим пунктом обговоримо стан виконання цих рекомендацій, другим пунктом, ми загальною своєю роботою повинні здійснювати моніторинг стану виконання імплементації Угоди про Асоціацію. Через півроку, я більш ніж переконаний, що нам буде багато що обговорити.
Ми до речі на першому засіданні теж обговорювали стан виконання Угоди про Асоціацію.
- Чи Ви задоволені цим першим інавгураційним засіданням?
- Я абсолютно задоволений. Тут важливо розуміти, що це взагалі було перше засідання Парламентського комітету асоціації, а до цього цей комітет називався парламентський комітет співробітництва, який з української сторони очолювали (Сергій) Тігіпко та (Петро) Порошенко.
Європейські депутати сказали, що це було перше засідання, де європейські депутати і українські парламентарі відкрито, безконфліктно, без якихось політичних замовлень обговорювали актуальні проблеми, обговорювали відкрито. Нам вдалося відчути один одного, і це дуже важливий момент.
- Я правильно розумію, що комітет буде збиратися двічі на рік?
- Двічі на рік.
- Скільки таких зустрічей буде?
- Поки буде діяти Угода про Асоціацію, і поки Україна не буде прийнята членом Європейського Союзу. Ми ставимо собі за завдання членство в Європейському Союзі.
- Чи буде в Україні до наступного засідання комітету поліцейська місія ЄС?
- Я більш ніж переконаний, що до другого засідання буде прийняте відповідне рішення Єврокомісією. Наскільки вона швидко буде здатна розгорнутись - це залежить від європейців. Але для України важливо, щоб вона розгорнулася тому, що кожен день відбуваються події, які ведуть до загибелі людей.
- В чому затримка? Чи європейцям впирається в кошти?
- Ні, не в кошти. Про поліцейську місію треба розуміти, що це є рішення, яке приймають європейські політики, що обираються в своїх країнах і будь-яке рішення, в тому числі, відправлення європейських громадян на територію України, де йдуть бойові дії, - це є важливе політичне рішення для європейських політиків, які готуються до наступних виборів.
- Чи пов'язане це рішення про відправлення поліцейської місії в Україну якось із рішенням Ради Безпеки ООН щодо відправки миротворчої місії в Україну?
- Воно жодним чином з цим не пов'язане, і Президент України вважає це альтернативними методами: "блакитні шоломи" і поліцейська місія.
- Що перспективніше, на Вашу думку?
- Європейці швидше можуть прийняти рішення, але поліцейська місія є менш озброєна, бо мандат "блакитних шоломів" передбачає більше озброєння.
- Про що вдалося домовитися в питаннях віз? Чи буде рішення щодо віз прийнято до наступного засідання Парламентського комітету асоціації?
- Ми хотіли, щоб до Риги було прийнято позитивне рішення Європейської Комісії. В нас є перспективи, що воно буде прийнято, але ми повинні розуміти, що вільно пересуватися по Шенгенській зоні з українськими паспортами буде можливо не швидше ніж через півроку після прийняття рішення Європейської Комісії.
- Але з таким курсом гривні українці навряд чи кудись поїдуть.
- Українці поїдуть. Ми йдемо в термінах і в графіках, тобто, все йде правильно. Ми хочемо, щоб в Ризі було прийнято позитивне рішення.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар