Тільки тісна міжнародна співпраця дозволить зламати хребта українській корупції

У приміщенні інформаційного агентства "Укрінформ" відбувся тематичний круглий стіл під назвою "Антикорупційне бюро: проблеми створення, завдання і перспективи". Участь у заході мали взяти близько 20 вітчизняних фахівців, насамперед, голова СБУ Валентин Наливайченко, заступник генерального прокурора України Олексій Баганець, а також зацікавлені представники дипломатичного корпусу, серед яких Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба та Делегат Британської економіки в Україні Бейт Томс.
Проте, через щільний графік роботи чинним керівникам правоохоронних органів не вдалося виступити особисто, адже невідкладні питання від ескалації подій на Сході та фахової підтримки розгляду в парламенті саме законопроектів про Національне антикорупційне бюро, ліквідацію УБОЗ тощо потребували їх безпосередньої участі.
Втім, делеговані для участі у заході представники правоохоронних органів спромоглися підтримати високий професійний рівень дискусії, яка відбувалася з обмеженим представництвом преси, як з'ясувалося, виключно з причин технічної неможливості розмістити усіх учасників та бажающих.
Зокрема, висококваліфіковану фахову дискусію, яку розпочав професор кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук Василь Шакун, за дорученням Голови СБУ Валентина Наливайченка, підтримав представник Національної академії Служби безпеки України Ігор Гриненко.
Так, він довів до присутніх позицію керівництва відомства в контексті важливості функціонування нового державного правоохоронного органу, як важливої складової наявної системи протидії корупції, яка потребує оновлення та реформування.
Однак, на переконання представників спецслужби, найголовнішим функціональним навантаженням Бюро має стати організація глибокої партнерської співпраці із закордонними колегами, оскільки явище найбільш загрозливої для існування держави української корупції відрізняється транснаціональним характером, а оціночний тіньовий фінансовий обіг за роки незалежності, як відзначив представник Національної академії прокуратури України, кандидат юридичних наук, Віктор Чечерський, склав понад 250 млрд. доларів США.      В свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба, навівши витяги з рейтингів прозорості бізнесу, рівня корумпованості, сприянн іноземним інвестиціям тощо, які посідає нині його країна за даними міжнародних інституцій, відзначив, що в Україні достатньо політичної волі та професійних кадрів, здатних здійснити такі реформи в державі, які фактично унеможливлять корупцію, наголосивши на необхідності застосування комплексного підходу до вжиття антикорупційних заходів, завдячуючи якому на даний час Грузія впевнено крокує в напрямку Європейської інтеграції. 
Крім того, запеклу дискусію в учасників, яку модерував Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк, викликало питання надання майбутнім працівникам НАБ статусу "детективів", що суміщатимуть слідчу та оперативну складові антикорупційної діяльності.
На завершення, запрошені до круглого столу спікери висловили майже одностайну підтримку ініціативі Глави держави з приводу проведення безпрецедентного за відкритістю конкурсу на зайняття посади керівника створюваного Бюро, який наразі триває.     


Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар