Документи для люстраційної перевірки не подали 40 суддів

Документи в рамках люстраційної перевірки не подали 40 суддів. Про це міністр юстиції України Павло Петренко заявив в інтерв'ю 5 каналу.
"40 суддів які повинні були пройти перевірку за першій хвилі, навіть не подали документи", - повідомив Петренко.
На його думку, причиною для цього є нездатність довести походження власних доходів.
У зв'язку з цим, на думку Петренка, правоохоронні органи повинні відразу провести відповідну перевірку.
Нагадаємо, 3 лютого в рамках інтерв'ю Петренко також заявив про те, що процес люстрації буде продовжуватися.
Також він повідомив про те, що на даний момент Люстраційний перевірку проходять близько 2,6 тис. Співробітників Мін'юсту і МВС.
Зараз Люстраційний перевірку проходять близько 2,6 тис. Співробітників Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ. Про це в інтерв'ю 5 каналу повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.
"Тисяча триста державних службовців центрального апарату та керівників територіальних органів юстиції зараз перебувають у стадії люстраційної перевірки. Таке ж саме кількість десь в Міністерстві внутрішніх справ ... Хто з них не пройшов перевірку, ми дізнаємося в кінці березня, коли закінчиться цей період і тоді керівники органів і Державна фіскальна служба публічно відзвітують про те, хто не пройшов з чиновників перевірку ", - розповів Петренко.
Як вже повідомлялося раніше, третя хвиля очищення органів виконавчої влади від вищих чиновників, які працювали під час президентства Віктора Януковича, почнеться в березні. Про це в ході засідання Кабінету міністрів у середу, 28 січня, заявив міністр юстиції Павло Петренко.
За його словами, третя хвиля люстрації торкнеться заступників міністрів цивільних відомств.
Міністр нагадав, що з моменту набуття чинності закону "Про очищення влади" та низки інших законодавчих актів, що регулюють процеси люстрації, в країні пройшло вже дві хвилі очищення органів виконавчої влади. Перша - автоматичне виявлення серед вищих керівників держорганів осіб, які підпадають під норми закону за формальними ознаками, і внесення їх до спеціального реєстру. На сьогоднішній день таких осіб виявлено 375.
"В даний час ми знаходимося на другому етапі люстрації, який планується завершити до початку березня. На цьому етапі перевірку проходять керівники силових відомств (МВС, ДФСУ, СБУ), а також органу, який координує люстраційний процес - Міністерства юстиції. Зокрема, відповідну перевірку вже пройшли 1360 держслужбовців Мін'юсту ", - повідомив Петренко.
За його словами, цілий ряд люструвати чиновників оскаржують в судах своє звільнення в рамках першої та другої хвилі очищення влади. Серед них - 87 колишніх співробітників прокуратури, 17 колишніх співробітників податкових органів, 11 колишніх співробітників СБУ і 59 інших екс-держслужбовців. "Міністерство юстиції супроводжує всі судові процеси по цим особам, представляючи в них інтереси уряду. Наша позиція полягає в тому, що якщо людина потрапила під автоматичні критерії, прописані законом, то іншого рішення, крім люстрації, бути не може. Оскільки закон має імперативну норму ", - зазначив Петренко.
Він також додав, що планує відзвітувати про завершення другої хвилі люстрації спочатку березня.
Міністр також поінформував про хід очищення судової гілки влади. "На сьогоднішній день близько 50% суддів різних рівнів вже пройшли перевірки згідно з поданими заявами. За нашими даними, тільки 40 суддів на даний момент не погодилися на проведення такої перевірки", - додав він.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар