Порошенко підписав указ про проведення трьох хвиль мобілізації у 2015 році

Після трагедії під Волновахою Президент Петро Порошенко анонсував підписання указу про четверту хвилю мобілізації. Невдовзі глава держави підписав указ про проведення трьох хвиль часткової мобілізації у 2015 році. Про це він заявив на зустрічі з керівниками обласних держадміністрацій.
- Я підписую указ про проведення в 2015 році трьох хвиль часткову мобілізацію та передаю його у Верховну Раду, тому що для цього необхідне відповідне рішення парламенту, - сказав він.
Також він запевнив, що новобранці, мобілізовані за призовом, чи не будуть направлятися в зону АТО.
- Ми відновлюємо заклик, але я категорично забороняю відправляти недосвідчену молодь в АТО. Ми тільки повинні навчити їх захищати країну, - сказав він.
Крім того, Порошенко повідомив, що готує указ про демобілізацію громадян, які вже несуть військову службу і підпише його «найближчим часом після початку процесу мобілізації для того, щоб армія не втрачала боєздатності».
Він також доручив головам ОДА подбати про соціальної реабілітації демобілізованих, в першу чергу - людей з особливими потребами.
- Їм треба запропонувати роботу у військкоматах, а також зайнятися іншими аспектами реабілітації, - заявив він.
Також Порошенко повідомив, що, за даними голови СБУ Валентина Наливайченка, спецслужби Росії «готують і інспірують акції проти мобілізації».
- Наша реакція має бути миттєвою, - заявив він.
Раніше повідомлялося, що перший етап часткової мобілізації розпочнеться 20 січня і триватиме 90 днів. На даному етапі в цілому по Україні планується призвати 50 тисяч осіб. Для мобілізованих громадян відповідно до законодавства України передбачається надання соціальних гарантій на період проходження військової служби.
Слід відзначити, що військомати ще із другої декади січня цього року почали у телефонному режимі обзвонювати військовозобов'язаних не предмет запрощення їх на співбесіди й проходження медичного освідчення. У цю хвилю мобілізації потрапляють особи, переважно, старшого середнього віку (від 35 до 55 років), котрі мають значний досвід військової служби, або проходили службу в правоохоронних органах.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар