Донбас не потерпає від планових відключень. Це теж фінансування тероризму?

Може, замість того, щоб перекривати фінансування найбільш незахищеної категорії населення – пенсіонерів, інвалідів та дітей, Україні слід вжити більш рішучих заходів щодо власної енергобезпеки? Може, варто перестати перераховувати субвенції підприємствам, що знаходяться на окупованій території?...
"Підприємства України не можуть використовувати вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей, оскільки такі дії підпадають під статтю Кримінального кодексу "фінансування тероризму". Про це повідомив генеральний прокурор Віталій Ярема. За його словами, такі дії не дозволені, оскільки це є фінансуванням тероризму так званих "ополченців". "Якщо я не помиляюся, це 258-ма стаття, частина 5 Кримінального кодексу", – зазначив Ярема", – зацитував його слова Снєгирьов.
"На тлі таких заяв генпрокурора виконуючий обов'язки глави "Укрзалізниці" Максим Бланк у своєму Facebook написав, що у зоні проведення антитерористичної операції (АТО) відновлені перевезення вугілля: "Вугілля поїхало. Подальші можливі об'єми перевезення вугілля, в першу чергу, залежатимуть від можливості вирішувати вищеперелічені завдання. "Укрзалізниця" не підведе", – написав Бланк. Хочеться спитати пана Ярему, чи підпадають такі дії "Укрзалізниці" під статтю 258 ч.5 КК України?" – додав він.
Водночас, зазначив Снєгирьов,подібні факти не поодинокі.
"Наприклад, як повідомляє Вісник державних закупівель, Південна залізниця провела два тендери по капітальному ремонту моторних колісних пар електропоїздів "Шкода" (16 одиниць) і капітальному ремонту причіпних колісних пар (32 одиниці). Переможцем тендеру стало луганське підприємство – ПАО "Науково-виробничий центр "Трансмаш". Сума по двох тендерах склала близько шести мільйонів гривень: 2,495 млн грн по першому лоту і 3,47 млн грн – по другому лоту. Нагадаємо, завод знаходиться на окупованій території", – зауважує співголова ГО "Права справа".
"За січень-жовтень 2014 року, за словами заступника міністра енергетики Юрія Зюкова, держшахти, що залишилися на території невизнаних республік, отримали від його міністерства дотації в об'ємі 8,3 млрд. грн. Ще такий факт. Як всім відомо, зараз по всій Україні почалися відключення світла – начебто для економії енергоресурсів. А міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин заявляє про необхідність придбання в Росії 10% електроенергії від загальних потреб України. Може, це невідомо широкому загалу, але Луганськ і Донецьк від планових відключень енергії не потерпають, тільки від тих, які спричинені бойовими діями. До того ж, окуповані території отримують електроенергію безкоштовно. І коли пан Плотницький ("голова ЛНР") заявляє, що Луганськ живиться з Росії – це відверта брехня. Луганськ отримує електроенергію зі Щастинської ТЕЦ, яку контролює Україна", – додав Снєгирьов.
Відтак, каже він, хотілося б отримати пояснення від Яреми, чи можуть такі дії українського керівництва бути кваліфіковані як фінансування тероризму, і якщо ні, то чому.
"Може, замість того щоби перекривати фінансування найбільш незахищеної категорії населення – пенсіонерів, інвалідів та дітей – Україні слід вжити більш рішучих заходів щодо власної енергобезпеки? Може, варто перестати перераховувати субвенції підприємствам, що знаходяться на окупованій території? Інакше виходить, що замість цивілізованих заходів наша країна вдається, як сказав голова УХСПЧ Микола Козирєв, до соціального дарвінізму – "виживе найсильніший"

Дмитро Снєгирьов, "Виборча Україна
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар