Хто обере директора Антикорупційного Бюро?

9 грудня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. У цей день на політичній конференції у Мексиці була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, яку Україна ратифікувала у 2006 році.
9 грудня 2014 року в Україні все ще відзначається один з найвищих рівнів корупції в світі, що є найбільшою перешкодою на шляху нашого економічного і соціального розвитку, стверджують в "Українській правді".
Минуло вісім років з часу ратифікації Конвенції, а скреготіння від тектонічних зсувів корумпованої системи державного управління ми почули тільки після ЄвроМайдану, Небесної Сотні, анексії Криму та військового вторгнення на Сході. Лише сукупність цих факторів, а також наполеглива воля громадян до змін, змусили народних депутатів ухвалити цілий пакет дієвих антикорупційних законів, одним з яких утворено Національне Антикорупційне Бюро – новий орган, що боротиметься з великою політичною корупцією у міністерствах, судах та прокуратурах.
Утворення нових інституцій на папері з гербом ВР – швидше намір, ніж дієва спроба влади "подолати дракона". Як відомо, благими намірами – дорога в пекло встелена. Наскільки гострими виявляться списи президента, Уряду та парламенту стане відомо тоді, коли розпочнеться виконання ухвалених законів, зокрема – створення Антикорупційного Бюро, проведення прозорого конкурсу на посаду його директора, вибивання грошей з бюджету, що в стані хронічної анорексії і так далі.
Директор Бюро має вийти на роботу на початку нового року. Згідно закону, трьох кандидатур на посаду директора має обрати конкурсна комісія з представників Президента, Уряду та Верховної Ради, з-поміж яких не може бути "осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Тобто – політиків та чиновників.
Комісія – це дев'ятеро осіб, по троє від Президента, ВР та Кабміну.
Саме вони мають організувати прозорий конкурс, провести публічні співбесіди з кандидатами і обрати трьох найкращих претендентів на пост головного антикоурпціонера країни.
Хто ці люди? Друзі президента? Часті гості парламентських кулуарів? Іноземці Кабміну?
Антикорупційні організації склали список претендентів в конкурсну комісію, чия репутація, професійний досвід та компетенції стануть для новообраного директора Антикоурпційного бюро трампліном до суспільної довіри та громадської підтримки, подушкою безпеки для чесної людини, яка все ж таки має шанс очолити Бюро і почати втілювати в життя поради президента про трьох друзів.
12 комісіантів, підтриманих антикорупціонерами з Реанімаційного пакету реформ, Transparency International Україна, Центру протидії корупції, Центру політичних студій та аналітики, руху ЧЕСНО, це – журналісти, правники та міжнародні експерти з бездоганною діловою репутацією, суспільним авторитетом та щепленням від політичної доцільності:
1. Катерина Горчинська, заступник головного редактора видання "Kyiv Post" - фахівець з міжкорпоративних відносин
2. Олена Притула, керівник видання "Українська Правда" - професор "корпоративних" конфліктів та олігархічних війн, клієнтами якої були Віктор Пінчук, Сергій Льовочкін і Борис Колесніков тощо,.. переважно проти Ігоря Коломойського, проте чимало факторів свідчать, що ціна питання існує й тут
3. Сергій Рахманін, заступник головного редактора видання "Дзеркало Тижня" - експерт у галузі виконання  "якісної джинси" на замовлення олігархів, серед яких, наприклад, росіянин Віктор Вексельберг
4. Олекса Шалайський, головний редактор видання "Наші Гроші" - давно відомий "грантоїд" зі Львова, який успішно балансував між Сергієм Тарутою і Віталієм Гайдуком
5. Семен Глузман, дисидент та колишній політвязень, правозахиник, президент Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав людини
6. Андрій Марусов, голова правління Transparency International Україна
7. Микола Козюбра, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри державно-правових наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", екс-суддя Конституційного суду України
8. Віктор Мусіяка, один з авторів тексту Конституції України, Професор Києво-Могилянської академії
9. Міка Аалто, керівник антикорупційного блоку місії радників ЄС в Україні, фінський прокурор зі спеціалізацією у фінансових та корупційних злочинах з двадцятирічним досвідом.
10. Богдан Вітвицький, федеральний прокурор США з 25-річним стажем роботи зі спеціалізацією у розслідуванні фінансових злочинів, українець за походженням
11. Джованні Кеслер, директор Європейського бюро по боротьбі з шахрайством (The European Anti-fraud Office)
12. Богдан Футей, довічний суддя федерального суду США з більше ніж 25-річним суддівським досвідом, українець за походженням.
Від імені антикорупційних організацій та громадських рухів закликаємо Президента Петра Порошенка, спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка розпочати 9 грудня публічне обговорення складу "Комітету Дев'яти" з числа запропонованих активістами претендентів.
Комісія має бути сформована прозоро, відповідально та вчасно, без партійних квот або кулуарних політичних домовленостей, адже це – фундамент майбутнього Антикорупційною бюро, за будівництвом якого суспільство слідкуватиме так само прискіпливо, як за подіями на Сході, кажуть в "Українській правді".

Віталій Шабунін, "Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар