Влада боїться карати попередників

Після початку Революції гідності минув рік, але досі ніхто з поплічників Януковича чи апологетів його режиму не покараний. Ні за дерибан бюджету, ні за шалену корупцію і віджим бізнесу, ні за побиття і розстріли на Майдані.
Складається враження, що нинішні можновладці бояться карати попередників. Аби в майбутньому з ними не вчинили так само.
В Україні усі роки незалежності між політичними елітами існує негласне правило: не розслідувати діяльність попередніх урядовців і не притягувати їх до відповідальності за злочини. Це правило було порушено лише раз: Віктор Янукович посадив за грати Юрія Луценка та Юлію Тимошенко, переслідував ще кількох чиновників з її уряду. А через деякий час змушений був сам тікати з країни. Як-то кажуть, приклад показовий.
- Хто з вас без гріха, той нехай першим в неї кине каменем, - сказав Ісус Христос фарисеям, які привели жінку, пійману в перелюбі. За тодішніми законами її мали закидати камінням. Але усі розійшлися. Ніхто не наважився кинути в неї хоч камінець.
Нині так само ніхто не бажає брати на себе відповідальність за покарання злочинців попереднього режиму. Мабуть серед нинішніх урядовців і правоохоронців нема жодного, хто б був без гріха. Та це й не дивно. Адже при владі знову олігархічна група, хоч і інша. А гендлярі завжди сторгуються між собою. Уся справа лише в ціні домовленостей. Тому й бачимо серед народних депутатів одіозних осіб, діяльність яких вимагає, як мінімум, ретельного розслідування.
Громадський рух "Чесно" повідомляє, що парламентські комітети очолили 5 фігурантів антикорупційних розслідувань. У лавах народних обранців 62 депутати, які голосували за диктаторські закони 16 січня.
"Я бачу всіх цих тварюк: Вілкула, Бойка, Довгого. Я бачу їх так близько, що мій хук справа легко досягне мети. Смерть або довічне ув'язнення - це єдине, чого вони варті сьогодні. Але вони йдуть. Йдуть гордо і впевнено, з високо піднятою головою, дивляться на нас без страху. У них тут уже все куплено і домовлено - у них уже все нормально", - так описує в інтернеті своє враження від відвідання Верховної Ради учасник АТО, кандидат у народні депутати Євген Шевченко.
Єдиний суб'єкт політики, з яким вони не зможуть домовитися, — народ. Рано чи пізно він винесе свій вирок і виконає його, якщо цього не зроблять правоохоронці і судді. Такий закон історії. Або влада виконує свої обов'язки, або за неї це роблять громадяни.

Олександр Гунько, блоггер
"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар