Що заважає Україні проводити дійсно вільні вибори?

"Вільна людина не може визнати такої залежності від свого краю, яка змусила б його брати участь у справі, що суперечить його совісті".
(О. Герцен)

Що заважає Україні проводити дійсно вільні вибори? ЦВК оприлюднила результати підрахунку голосів виборців в 198 одномандатних виборчих округах станом на 02.11.2014 (всього за мажоритарною системою передбачено 225 одномандатних округів).
Відповідно частини п'ятої статті 8 закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" вибори на території Автономної Республіки Крим (округи 1-10) і Севастополя (округи 224, 225) не проводилися. Також не відбулися вибори в 9 округах Донецької (41-44, 51, 54-56, 61) і 6 округах Луганської (104, 105, 108-111) областей.
ВО "Свобода" за партійними списками до парламенту не увійшла, зате має непоганий результат у мажоритарній складовій (6 мандатів):
Одномандатний виборчий округ N90 (Київська область) Марченко Олександр Олександрович
Одномандатний виборчий округ N145 (Полтавська область) Бублик Юрій Васильович
Одномандатний виборчий округ N152 (Рівненська область) Осуховський Олег Іванович
Одномандатний виборчий округ N164 (Тернопільська область) Головко Михайло Йосифович
Одномандатний виборчий округ N215 (м.Київ) Іллєнко Андрій Юрійович
Одномандатний виборчий округ N223 (м.Київ) Левченко Юрій Володимирович
ВОС показала порівнянно слабкі результати як партія, маючи особистості, які здатні переконувати виборців. До того ж не тих виборців, де, як вважали, є електоральне ядро ВОС (майже всі "свободівці" здобувають перемогу поза Галичиною):
Потерпіли поразку на Львівщині і "мажоритарні кандидати" від ВО "Свобода": Юрій Михальчишин, Ірина Сех, брат лідера Андрій Тягнибок...З тріском програла і "свободівська зірка" Ірина Фаріон. Її результат – третє місце (після висуваниці "Самопомочі" Ірини Подоляк і "радикала" Валерія Веремчука). А у 2012 році вона була "рекордсменом України" за рівнем підтримки!
Більше, ніж у ВОС, обраних "мажоритарників" буде лише у БПП і НФ. У "Самопомочі" – 1; ОБ – 2; РПЛ – 0; ВОБ – 2.
Як на мене, однозначно сказати, котра партія "сильніша", сказати важко. Високий результат БПП і НФ великою мірою обумовленний тим, що це партії влади.
Так було у свій час із "За Єду" Кучми, НУНС Ющенка, БЮТом Тимошенко, "Партією регіону" Януковича. Де вони тепер? Зникли, бо, як на мене, не мали властивостей політичних партій. Насамперед чітких ідеологій. Думаю, що й сама назва партії повинна бути "ідеологічна", "обличч'ям партії".
А ось у ВОС це є. І потерпівши поразку, ця партія, переконаний, не зникне. Більше того, для неї це є добрим шансом для очищення, вдосконалення, "європеїзування", і отримання "другого дихання".
 Мабуть-таки "праву європейську партію" Україна незабаром матиме. До речі, і ПС теж буде у парламенті. Представлений, щоправда, лише одним депутатом.
Одномандатний виборчий округ N39 (Дніпропетровська область) Ярош Дмитро Анатолійович
А ось ідеологічних партійних "Правиць" і "Лівиць", консерваторів, лібералів в Україні чомусь досі "на горизонті не видно". І це, як на мене, найголовніша проблема, яку повинні розв'язувати держава і суспільство.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар