У Боснії і Герцеговині відбулися парламентські і президентські вибори

У Боснії і Герцеговині в неділю, 12 жовтня, проходили парламентські і президентські вибори, передає Deutsche Welle.
Майже 3,3 млн громадян обирали не тільки 42 депутатів федерального парламенту, але і членів місцевих парламентів Республіки Сербської і мусульмано-хорватської федерації. Крім того, обираються члени президії Боснії і Герцеговини, в який входять по одному представнику від сербів, хорватів і мусульман.
Відзначається, що в Боснії і Герцеговині, сильно постраждала і розколотої в результаті війни 1992 - 1995 рр., багато виборці відчувають почуття апатії, тому активність на виборах очікується невисокою. Уряд в Сараєво прагне розпочати переговори про вступ в Євросоюз, однак поки не домігся успіхів у сфері проведення політичних і економічних реформ, необхідних для приєднання до цієї організації. Економіка в Боснії зруйнована, безробіття становить 44%.
Напередодні виборів Євросоюз закликав боснійців проголосувати за "необхідне примирення сердець в суспільстві". ЄС і США також побічно закликали виборців відмовити в довірі що перебувають зараз у владі некомпетентним і корумпованим політикам. Однак очікується, що більшість мусульман, православних сербів і католицьких хорватів будуть знову голосувати за партії їх національних лідерів.
Тим часом, За парламентськими виборами в Україні, які пройдуть 26 жовтня, будуть спостерігати 50 польських і 15 литовських парламентаріїв. Про це заявили маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич і голова Сейму Литовської Республіки Лорета Граужинене, передає кореспондент РБК-Україна.
"Від Польщі ми посилаємо 50 членів двох палат парламенту, щоб вони брали участь у спостереженні за виборами в Україні", - сказав Борусевич.
У той же час голова Сейму Литовської Республіки Лорета Граужинене повідомила, що парламент Литви направить 15 парламентаріїв для спостереження за виборами в Україні.
"Ми надішлемо як мінімум 15 членів парламенту, щоб спостерігати за виборами. Я переконана, що вибір українських людей буде правильним вибором", - сказав вона.
Нагадаємо, станом на 7 жовтня, ЦВК України зареєструвала 404 офіційних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар