Волох: Наливайченку люстрация не загрожує

Керівник Служби безпеки України Валентин Наливайченко оприлюднив документи про відрахування з інституту зовнішньої розвідки імені Андропова.
"Шановні друзі! Починаю оприлюднення матеріалів особистих справ. Починаю з себе, тому що підтримую і виконую Закон про очищення влади. Щиро, Валентин Наливайченко", - написав він у соціальній мережі Facebook.
Зазначимо, що раніше керівник Громадської люстраційного комітету Єгор Соболєв (журналіст, виходець з Росії) заявив, що голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко повинен бути звільнений за законом про люстрацію, оскільки є "вихідцем" з КДБ і закінчив Інститут розвідки імені Андропова КДБ СРСР.
Втім, один із членів громадської організації «Люстраційний комітет України» Карл Волох (громадянин Ізраїлю) на власній сторінці в соціальній мережі «Facebook» оприлюднив фотокопії документів стосовно Валентина Наливайченка 20-річної давнини. На підставі цих документів у «люстраційному комітеті» дійшли висновку, що Наливайченко не підпадає під дію закону про люстрацію.
В документах йдеться про те, що слухач «Краснознаменного института им. Андропова Службы внешней разведки Российской федерации» старший лейтенант Валенитин Наливайченко 10 лютого 1994 року був достроково відрахований із  інституту та направлений для подальшого проходження служби в органах СБ України.
Крім цього, Карл Волох оприлюднив витяг з наказу колишнього голови СБ України Євгена Марчука про те, що 8 квітня 1994 року старшого лейтенанта Валентина Наливаченка виключено із списків особового складу СБ України.

Водночас, Карл Волох повідомив, що Валентин Наливайченко не під падає під люстрацію у зв’язку із тим, що він є учасником Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Нагадаємо, за законом про люстрацію виконавчу владу на 10 років повинні покинути ті, хто співпрацював з КДБ або в часи СРСР обіймав керівні посади в Компартії УРСР.
В продовження теми виконання Закону «Про очищення влади» та процесів люстрації Служба безпеки України пропонує вам деякі цифри і факти станом на 25 жовтня ц.р.:
- Чисельний склад Служби безпеки України скорочено на 24% (!), а це 7917 посад: з 33050 - до 25583 співробітників;
- в рамках очищення спецслужби в період з 24 лютого по 25 жовтня ц.р. звільнено 2554 співробітники (з них 108 (!) – безпосередні керівники підрозділів Центрального управління та регіональних органів СБУ та їхні заступники;
- звільнено з посад 42 (!) керівники (5 начальників управлінь, 9 перших заступників начальників управлінь, 28 заступників начальників управлінь);
- виявлено та припинено протиправну діяльність 16 діючих співробітників СБУ, стосовно яких відкрито кримінальні провадження (2 з них розслідуються за ознаками вчинення державної зради, 3 – за підозрою у причетності до терористичної діяльності). Чотирьох офіцерів заарештовано, п’ять знаходяться в розшуку;
- слідчими СБУ та Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у 24 кримінальних провадженнях стосовно співробітників (СБУ – 7, Генпрокуратурою, в т.ч. військовою, - 17).
"Підсумовуючи скажемо, що одним зі своїх ключових завдань Служба безпеки України бачить впорядкування та оптимізацію свого штату, раціональне та ефективне використання власних людських ресурсів",- зазначається на офіційному "Фейсбуці" відомства.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар