Судовий тиск на ЦВК неприпустимий і є порушенням вимог виборчого законодавства

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна звинуватила Вищий адміністративний суд та Київський апеляційний адміністративний суд в зайвому втручанні в порядок підготовки до виборів у Верховну Раду Україну. Про це вона заявила сьогодні, коментуючи постанови судів, передає агентство "РБК-Україна".
"На мій погляд, відбулася узурпація влади, тому, що суди фактично присвоїли собі повноваження законодавчого органу і привласнили собі право змінювати порядок підготовки проведення виборів, що за статтею 92 Конституції закріплено виключно за парламентом", - підкреслила Усенко-Чорна.
Нагадаємо, що напередодні Центральна виборча комісія зареєструвала ще 11 кандидатів у народні депутати на позачергових виборах у Верховну Раду України, згідно з постановами Вищого адміністративного суду та Київського апеляційного адміністративного суду. Відповідне рішення було прийнято сьогодні під час засідання, передає РБК-Україна.
Зокрема, були зареєстровані такі кандидати:
1. Усольцев Сергій Олександрович, самовисуванець в одномандатному виборчому окрузі № 25.
2. Іванченко Інна Іванівна, самовисуванець в окрузі № 33.
3. Макаренко Олег Дмитрович, самовисуванець в окрузі № 33.
4. Жумар Ганна Володимирівна, самовисуванець в окрузі № 94.
5. Жумар Геннадій Вододимирович, самовисуванець в окрузі № 94.
6. Нечепорук Михайло Миколайович, самовисуванець в окрузі № 94.
7. Глива Святослав Анатолійович, самовисуванець в окрузі № 98.
8. Федченко Микола Сергійович, самовисуванець в окрузі № 101.
9. Бут Наталія Миколаївна, самовисуванець в окрузі № 102.
10. Долгий Олег Володимирович, самовисуванець в окрузі № 102.
11. Жук Володимир Васильович, самовисуванець в окрузі № 129.
Тим часом, Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації 600 кандидатів у народні депутати України по одномандатних округах на позачергових виборах. Про це в інтерв'ю 5 каналу заявив голова ЦВК Михайло Охендовський.
"Всього Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації десь 600 кандидатів по одномандатним виборчим округам. Близько 300 з них звернулися в суди", - сказав Охендовський.
Він зазначив, що в більшості випадків суди підтримують позицію ЦВК щодо наявності підстав для відмови у реєстрації. При цьому, за його словами, у багатьох випадках при однакових умовах різні судді виносять абсолютно різні рішення.
"Єдина причина, по якій ми реєструємо сьогодні, за якою пропонується зареєструвати кандидатів у народні депутати, - це наявність рішень судів щодо того, щоб Центральна виборча комісія повторно розглянула це питання, а насправді зареєструвала саме цих осіб на підставі документів, які не відповідають вимогам закону, кандидатами в народні депутати України", - заявив Охендовський.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар