В Україні відбулися парламентські вибори: підрахунок голосів триває...

На окрузі № 106 в Луганської області, де триває боротьба між Сергієм Шаховим і Євгеніом Бакуліним, кандидати в депутати від "демократичного блоку" вимагають визнати вибори недійсними.
Про цей "Українській правді" заявив кандидат у депутати по цьому округу Сергій Самарський.
Єдиний округ по Україні, де станом на 13 годин вівторка оброблені менше 10% протоколів – це округ № 106 із центром у Сєверодонецьку.
"Це пояснюється тим, що в понеділок о 10 ранку незаконно оголосили перерву до 8 ранку вівторка. І тільки зараз окружна комісія продовжила роботу. Тобто вони просто відпочили", - сказав Самарський.
"Якщо врахувати, що керівник ОВК -  людина, близька до Шахова, можливо йому дали якусь вказівку", - додав він.
"Я думаю, що оскільки було багато фальсифікацій, плюс підкуп виборців, треба визнавати вибори недійсними і проводити нові перевибори", - вважає Самарський.
"Нас кілька кандидатів, ми об'єдналися в так званий демократичний блок, проти Бакуліна, проти колишнього регіонала, який сфальсифікував усе, що можна було… Бакулін намагається прикритися мандатом народного депутата. Уже заведені справи за підкуп Бакуліним виборців, як говорив пан Аваков. Ми подаємо скаргу на СБУ про те, що ОВК незаконно припиняла свою роботу й будемо намагатися добитися визнання виборів недійсними", - заявив Самарський.
Як відомо, на окрузі № 106 триває боротьба між Євгеном Бакуліним - старим приятелем і Юрія Бойка, і Фірташа. У березні нинішнього року проти нього було порушено кримінальну справу за завдання збитків державі в розмірі $4 млрд.
Наприкінці квітня він був звільнений Печерським райсудом під заставу. Сума застави при цьому була знижена з 1,5 млрд гривень до 10 млн. Незабаром після цього Бакулін виїхав на лікування в Ізраїль, а у вересні нинішнього року вирішив балотуватися в народні депутати.
Другого кандидата, уродженця Стаханова Сегія Шахова вважають близьким до "сім'ї" Януковича.
У Первомайську окружна комісії № 132 почала фальсифікації через маніпуляцію електронною системою підрахунку голосів  "Вибори".
Про це заявляє довірена особа кандидата в депутати Аркадія Корнацького Сергій Рохманов.
Він зазначив, що голоси Аркадія Корнацького вносяться в систему, як голоси за іншого кандидата.
"По дільниці № 480583 голоси (103 голоси), які виборці віддали Аркадію Корнацькому, в системі електронного підрахунку "Вибори" вписалися технічному кандидату Киселю. Натомість результат Киселя, який становить 1 голос, пораховано як результат Аркадія Корнацького", - сказав Рохманов.
За його словами, вкрай повільно вносяться дані до системи "Вибори".
На даний час опрацьовано майже 170 протоколів (90%), а  на сайті ЦВК міститься інформація лише стосовно половини.
Рохманов також наголосив, що відповідно до протоколів з мокрими печатками з усіх дільниць Аркадій Корнацький перемагає на виборах з відривом у 272 голоси.
"Ми закликаємо СБУ й інші правоохоронні органі негайно втрутитися в ситуацію й  припинити фальсифікацію на 132 виборчому окрузі", - каже Сергій Рахманов.
"Українська правда" порівняла інформацію на сайті Центральної виборчої комісії з даними протоколу, який в редакцію передав Сергій Рохманов. Згідно з сайтом, Корнацькому зарахували лише один голос, а 103 голоси були приписані кандидату Киселю.
У Донецькій області опрацювали округи № 46 з центром в Артемівську та проблемний округ № 50 з центром у Красноармійську.
Згідно з сайтом ЦВК, на окрузі №50, де заявляють про масові фальсифікації, за результатами обробки 100% протоколів перемагає Євген Гєллєр, який набирає 39,54% - 27674 голоси. Водночас Байсаров набирає 32,87 – 23,008 голосів.
Раніше "Українська правда" повідомляла про фальсифікації на цьому окрузі. Так на деяких дільницях збільшено явку. Крім того, розходяться результати в протоколах з мокрими печатками та з результатами, вказаними на сайті ЦВК. Лише за двома сфальсифікованими протоколами Гєллєр отримав майже на 2 тисячі голосів більше.
Як відомо, Гєллєр родом з Донецька. До останнього він вважається людиною Ахметова. Також його пов'язували з родиною Януковича. З 2006 року він є депутатом ВР від Партії регіонів. В останньому скликанні очолював бюджетний комітет.
Байсаров є також депутатом від Парії регіонів. він є президентом  Акціонерного товариства "Вугільна компанія "Шахта Красноармійська-Західна №1".
Як відомо, і Гєєлєр, і Байсаров – один з депутатів, який проголосував за диктаторські закони 16 січня.
На окрузі №46, згідно з даними сайту ЦВК переможцем є Сергій Клюєв, який отримав 47,4% голосів. Його найближчий опонент отримав 27,49%.
Як відомо, Сергій Клюєв є братом Андрія Клюєва, колишнього голови адміністрації президента, якого вважають організатором розгону студентів на Майдані 31 грудня.
Клюєв також голосував за диктаторські закони 16 січня. Під час майдану його рахунки були заблоковані в Австрії.
У селі Рудики розташоване земельне володіння Клюєвих, яке розкинулося на 17 гектарах.  
Однією з причин, чому реальні дані партії "Свобода" відрізняються від даних екзит-полів є більш відверта поведінка їхніх виборців під час опитування на виході з виборчих дільниць.
Про це "Українській правді" заявила глава фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.
"Прихильники "Свободи" були більше відвертими, а ті, хто голосував за інших, були більш скритними", – пояснила вона.
За словами Бекешкіної, респонс-рейт (готовність відповідати) прихильників "Свободи" була на рівні 73%.
"А ті, хто голосував, наприклад, за "Опозиційний блок" були менш схильні спілкуватися з інтерв’юерами", – додала вона.
Таким чином, соціологи отримали одразу майже всі дані націоналістів, а цифри інших партій залишилися недооціненими, що вплинуло на кінцевий результат.
Також соціолог нагадала, що екзит-поли передбачали похибку – 2,5% для великих чисел і 1% для малих.
Як відомо, за даними екзит-полів, озвучених після закриття виборчих дільниць у неділю, "Свобода" отримувала від 5,8% до 6,3% і потрапляла у парламент.
За даними ЦВК, яка підрахувала вже майже 94% протоколів, партія отримує лиш 4,73% і не долає п’ятивідсотковий бар’єр.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар