У Сімферопольському офісі Меджлісу окупанти забрали оргтехніку та зламали сейф

Обшук у будівлі Меджлісу в Сімферополі, який тривав 12 годин, завершився. Як передає видання "Апостроф", під час обшуку були вилучені всі комп'ютери та зламано сейф, з якого забрали особисті речі Мустафи Джемілєва і ще деякі протоколи засідань Меджлісу.
Нагадаємо, останнім часом у Криму почастішали випадки обшуків з боку силових органів в сім'ях кримських татар під приводом пошуку "зброї, наркотиків, забороненої літератури".
Так, вранці 16 вересня, в квартиру члена Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера Барієва в селі Молодіжне під Сімферополем увірвалися озброєні люди з обшуком.
Видання "Главком" надало більш детальний опис подій навколо Меджлісу, який напередодні офіційно закликав мешканців Криму байкотувати вибори, які, за даними російської влади, відбулися на Півострові 15 вересня цього року.
В анескованому Сімферополі дев'яту годину тривав обшук в будівлі Меджлісу кримськотатарського народу, пише видання. Будівля, як і раніше оточена, а біля входу в будівлю стоять двоє озброєних людей з автоматами та у балаклавах. Також на території знаходиться велика кількість поліції і ОМОН. У будівлю Меджлісу намагався увійти адвокат, якого запросив глава благодійної організації «Фонд« Крим» Різа Шевкієв, який перебував всередині будівлі. Однак, його не пропустили всередину.
Адвокат Джемиль Темиш повідомив, що поведінка озброєних людей, які не пропустили його в будівлю, абсолютно протизаконна.
«Риза Шевкієв попросив мене бути присутнім при проведенні слідчих дій, щоб не було ніяких порушень. Це елементарне право будь-якої людини - допомога адвоката. Без пояснення причин мені не дозволили пройти до приміщення. Це просто якійсь правовий бєспрєдєл, який півроку, рік тому був просто нонсенсом. Природно, всі їхні дії будуть оскаржені. Ми сподіваємося, що вони отримають правову оцінку в судових інстанціях або Російської Федерації або Європейського суду з прав людини. Якщо порушуються спеціальні права адвоката, то що говорити про права звичайних людей? Хто там знаходиться, які люди, у зв'язку з чим, які документи там шукають, поняті які, - представникам громадськості, меджлісу кримськотатарського народу не повідомляється», - повідомив Темиш.
Тим часом, незважаючи на велику кількість силовиків, над входом в Меджліс продовжують висіти державний прапор України і прапор кримськотатарського народу. Неподалік від оточеної будівлі, де проходить обшук, зібралися кримські татари, які просто спостерігають за тим, що відбувається.
Люди змушені знаходитися далеко один від одного, щоб їх не звинуватили в участі у несанкціонованому мітингу, оскільки саме такі погрози надходили до присутніх від «поліцейських». У МВС і Слідчому комітеті Криму від коментарів відмовилися, проте, представники Меджлісу розцінюють те, що відбувається, як «залякування соціально активних людей, як елемент психологічного впливу».

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар