Адміністрацію президента залишив мільярдер

Заступник глави Адміністрації президента Юрій Косюк написав заяву про звільнення. Про це пише Дзеркало Тижня з посиланням на інформацію джерел.
Мільярдер Косюк подав заяву про відставку з поста першого заступника глави Адміністрації президента, і зробив це ще два тижні тому.
За даними "ZN.UA", Косюк "в ці дні знаходиться не на Банковій, а на своїй улюбленій яхті".
"Ні війна на Сході, ні серйозність обов'язків не завадили мільярдерові-чиновнику вже в серпні проводити вихідні на дорогому італійському курорті, в тому числі, як стверджують ЗМІ, і в компанії з олігархом воюючою з нами країни - Романом Абрамовичем", - йдеться у публікації.
Юрій Косюк є власником "Миронівського хлібопродукту". Бізнесмен входить в рейтинг найбагатших людей України: в 2014 році "Forbes Україна" оцінив його статки в $ 1,3 млрд (7 місце в рейтингу).
Як вже повідомлялося, Юрій Косюк - найбагатший аграрний магнат, Герой України. Він ризикнув створити українську птахофабрику, яка перетворилася на одну з найбільших компаній країни - 19 підприємств по всій Україні. «Миронівський хлібопродукт» (МХП) - перша в Україні агропромислова компанія, акції якої котируються на Лондонській фондовій біржі.
Капіталізація підприємства до 2011 року перевищила $ 2 млрд. В планах - до 2015-2016 рр. перевищити п'ятимільярдний рубіж і стати найбільшим в Європі виробництвом. Народився бізнесмен 27 травня 1968 в с. Червоне Гайворонського району Кіровоградської області.
У 1985 році пан Косюк вступив до Київського інституту харчової промисловості. Однак закінчив його в 1992 році у зв'язку призовом до армії. Після закінчення інституту він отримав спеціальність «інженер-технолог з переробки м'яса та молока».
Кар'єра Юрія Косюка почалася ще в студентські роки. У 1989 році з компанією друзів, будучи студентом 4-го курсу Київського інституту харчової промисловості, майбутній аграрний магнат виявився на брокерському тренінгу. «Саме в якості брокера на біржі я заробив свої перші гроші. Тоді я провів досить складну операцію: якийсь бартер - селітра, папір - точно вже не пам'ятаю », - каже Юрій Косюк. У 1991 році він продовжив кар'єру брокера на Київській товарній біржі.
Зароблені $ 100 тис. Він інвестував в перше власне справа - цех по переробці м'яса в Черкаській області. Але підприємство швидко розвалилося, і його довелося продати з дисконтом. Це була перша невдача в бізнесі Юрія Косюка. У 1992 році став засновником і керівником СП «ЛКБ», займався експортом металу, зерна, поставками туркменського газу, а також імпортував польську меблі (так була створена меблева фірма «Рода»). У 1995 році стає президентом ЗАТ «Науково-технічний бізнес-центр харчової промисловості».
Але зрозумівши, що в зерновому і газовому бізнесі конкурувати зі світовими гігантами не вдасться, підприємець виходить з торгівлі і концентрується на птахівництві. У 1998 році ЗАТ реорганізовується в ВАТ «Миронівський хлібопродукт». «Одним словом, мій нинішній бізнес, як він є, починався з цієї птахофабрики (птахофабрика« Перемога »- ред.), а зараз - це наш найменший актив. Спочатку було незрозуміло, куди її розвивати і розвивати чи. У той період Україна була завалена імпортними замороженими стегенцями, а я почав виробляти охолоджену курятину », - розповідає бізнесмен. І ставка на стегенця принесла йому мільярдний статок і гучне ім'я серед українських аграріїв.
У травні 2008 року «Миронівський хлібопродукт» першим серед українських агропромислових підприємств вийшов на Лондонську фондову біржу. У тому ж році Юрій Косюк був удостоєний звання Герой України. Бізнесмен зумів в кризовий 2008-й рік наростити обсяг виробництва на 30%, таке ж зростання був і в 2009-му. У грудні 2010 року Юрій Косюк як мажоритарний акціонер МХП продав близько 10% акцій компанії.
На даний момент в його розпорядженні перебуває порядку 65% акцій компанії, інші 35% - у вільному обігу на основному майданчику Лондонської фондової біржі.
До 2011 року капіталізація компанії склала близько $ 2 млрд. Сьогодні його компанія «Миронівський хлібопродукт» об'єднує 19 підприємств, які спеціалізуються на виробництві курятини, інкубаційних яєць, кормів, вирощуванні великої рогатої худоби та виробництві готової продукції. Компанія - лідер з виробництва курятини (торгова марка «Наша Ряба»).
Впізнаваність бренду серед споживачів становить на сьогоднішній день 97%. МХП також виробляє м'ясні напівфабрикати під ТМ "Легко!", Делікатесне яловиче м'ясо «Сертифікований Ангус», делікатесну гусячу печінку під маркою «Фуа Гра», ковбасні вироби ТМ «Дружба Народів», «Бащинський» і «Європродукт». Юрій Косюк сьогодні - це трудоголік і лідер. Він працює по 12 годин на день і 75% свого часу приділяє бізнесу. Зараз його цікавить глобальне лідерство - через 10-12 років його дітище зможе прогодувати всю Європу.
«Ми стали найбільшою компанією в Центральній Європі. Наступний етап - стати найбільшою європейською компанією в цій індустрії», - каже він. Бізнесмен також є президентом асоціації «Союз птахівників України». Особисті статки Косюка журнал «Кореспондент» у 2011 році оцінив у $ 1,3 млрд - 11-е місце в рейтингу «Топ-100 найбагатших українців». «Це абсолютний рекорд українського аграрного ринку», - уточнили у виданні.
За оцінкою журналу «Фокус» - $ 2,07 млрд - 11-е місце в рейтингу «200 найбагатших людей України». У рейтингу мільярдерів журналу Forbes за 2010 рік Юрій Косюк ($ 1,5 млрд.) Посів 6 місце по Україні і 833 у світі. У 2012 році «Корреспондент» оцінив стан Юрія Косюка в розмірі $ 1,1 млрд і віддав йому 12 місце в рейтингу «Золота сотня». У 2013 році «Фокус» оцінив стан Юрія Косюка в $ 1514000000 (9 місце рейтингу «200 найбагатших людей України»).
На думку експертів, звільнення Косюка з державної служби не пов'язане із якимось скандалом в середині Адміністрації Петра Порошенка а є рішенням самого бізнесмена, який впевнився, що головна агропромислова складова його бізнесу, що раніше була тісно пов'язана із Державним управління справами АП України, з одного боку не зазнає значних змін і зовнішніх впливів.
Час, проведений на державній посаді, на жаль, не дозволяє нашим експертам однозначно характеризувати ділові і моральні якості власника "Миронівського хлібопродукту". Чутки про кулуарні зустрічі з російськими бізнесменами, які не пов'язані напряму із Кремлем циркулювали коридорами Банкової вже давно, адже будь-який кабінет в Адміністрації Президента завжди сприймався, як зручний трамплін із майданчиком для стрімкого старту/набрання обертів власному бізнесу тих, хто в них засідає. Час змінився, змінилися і пріоритети і функції апарату Президента, який прийняв на себе відповідальність за країну, яка перебуває на краю прирви війни із могутнім і підступним сусідом. Тому бізнес і особисті вигоди з використанням посади в Адміністрації Президента, як впливового і вельми сприятливого інструменту, відходять на другий план.
"Більш того, вірогідно, Косюк зрозумів, що убезпечити власні підприємства на захоплених терористами за підтримки регулярних російських військ територіях на Донбасі і в окупованому Криму, сидячи у комфортному кабінеті на Банковій неможливо, тому й пішов," - стверджують джерела "Виборчої України", які припускають подальшу активну участь бізнесмена у ході дочасних парламентських виборів, в контексті підтримки однієї з політичних партій (спект партнерських відносин Косюка із лідерами вітчизняних політичних сил обходить лише оточення Юлії Тимошенко, тому передбачити приєднання мільярдера до існуючих політичних партій, або створення із Вірою Ульянченко нових "аграрноспрямованих" політпроектів, не вбачається можливим).    

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар