Українські депутати занепокоїлися з приводу "люстрації"

Серед інших проблем, які спіткали парламентарів в ході синхронної ратифікації Угоди про Асоціацію з Євросоюзом, як виявилося, стала проблема "люстрації". Не дивлячись на розіграну як по нотах драматичну виставу із депутатом з Партії регіонів Віталієм Журавським, якого, нагадаємо, озлоблений натовп біля Верховної Ради посадив до сміттєвого баку, що ніби-то символізувала ставлення народу до чинного складу парламенту, окремі народні обранці виявилися настільки обізнаними у тому, хто стоїть за масовими безладами біля будівлі Ради по вулиці Грушевського, що даєшься диву, чтому Україна й досі така бідна, як така розумна?

Всім відомий журналіст і громадський діяч Єгор Соболєв, який іще, починаючи з циклу претендуючих на аналітичність телепередач на "5 каналі", з якого він скандально звільнився ще у 2008 році через власні амбіції, мріє стати народний героєм. Доля подарувала йому таку честь після "Революції гідності", дивом надавши саме йому право розробляти і втілювати в життя методи "очищення" влади від ворогів та диверсантів, що замахнулися на українську державність.
Однак, представники Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Верховній раді вже тоді у кулуарах висловлювали свою занепокоєність таким дивним призначенням. Редакції "Виборчої України" вдалося трохи наблизитися до з'ясування істини у питанні, чому Єгор Соболєв не є, на думку народних обранців, тією компромісною і поважною фігурою, котра б дійсно могла очолити в Україні процес "люстрації влади".
Зокрема, в нашому розпорядженні опинилися фотокопії декількох депутських звернень народного депутата Юрія Михальчишина до правоохоронних органів України з приводу... законності набуття статусу громадянина України паном Соболєвим, який, як відомо, тривалий час проживав на території Російської федерації.
В депутатських зверненнях також наголошується, що головний "люстратор" країни, м'яко кажучи, не зовсім той, за кого себе видає.
Так, як стверджує депутат Михальчишин, 37-річний громадянин Росії, уродженець Краснодарського краю Зімін Єгор Анатолійович у 2004 році незрозумілим чином стає громадянином України Соболєвим Єгором Анатолійовичем, який згодом здійснить блискавичне і, схоже, досить цілеспрямоване сходження до найвищих висот української політики і журналістики.
Цікаво буде, якщо правоохоронні органи, до яких звернувся депутат, зможуть підтвердити його звинувачення, адже виявиться, що і тут українську громаду "пошили в дурні" хитромудрі росіяни, що не тільки спромоглися організувати в Україні "люстрацію влади", але ще і очолити цей процес.
Невже треба іще загубити з десяток тисяч життів та зкалічити долю декількох мільйонів порядних людей, аби вкраїнці стали обачнішими та пильнішими до своєї держави та незалежності, ретельнішими та відповідальними, а не, надаючи комусь право вирішувати щось за себе, скиглити по допомогу на руїнах свого зруйнованого майбуття? Виходить, що далеко не все, чому вчили в радянських школах те покоління українців, що нині обіймають високі посади в країні, в умовах сучасного цинічного і конкурентного світу - маячня. Може варто було не тільки мріяти про незалежність України, але ще й добре навчатися щось для неї робити, аби не лити ті ріки крові, що пролилися на цьому шляху впродовж останніх століть? Час мрійників і популістів вже давно минув, - пора діяти, а не перекладати на когось те, що без тебе ніхто інший добре не зробить!

"Виборча Україна"  
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар