Чиновники-кнопкодави для виправдання готують у Києві техногенну катастрофу

Київ замерзне без гарячої води та опалення, якщо до початку опалювального сезону не знайде відсутню кількість газу. Таку думку в коментарі журналістці Тетяні Григор'євій з "ForUm"у висловила правознавець, адвокат, громадський діяч Тетяна Монтян.
«Фахівці з теплоенергетики кажуть, що без газу Київ замерзне на корені. Поки що столиці не вистачає мінімум мільярда кубометрів газу. Якщо його не знайти - місто замерзне. Оголошеного днями ліміту блакитного палива для «Київенерго» не вистачить навіть для підтримки температури в магістральному трубопроводі, яка не дозволила б порвати морозами внутрішньобудинкові комунікації», - сказала Монтян.
При цьому вона не вважає установку бойлерів вдалим вирішенням проблеми.
«Якщо всі кияни встановлять бойлери - то нас очікує віялове відключення електрики. Будемо сидіти і без світла теж, адже підстанції відключаться. Електромережі не розраховані на таку кількість бойлерів», - пояснює вона.
«Крім того, не буде газу - не буде вироблятися додаткова електрика. У нас же на газу і вона виробляється, як побічний продукт тепла. Влада приховує від киян і українців, що вони банально замерзнуть, якщо не вдасться дістати потрібну кількість газу. Ніхто з цих негідників правди не скаже. Всі зрозуміють, що трапилася трагедія, коли люди почнуть замерзати у своїх квартирах. А можновладці втечуть за кордон, де у них є каміни, вугілля, дрова. Ніяких альтернативних джерел обігріву в містах-мільйонниках немає. Вони всі «заточені» на централізоване опалення газом. Уже за часом неможливо перепрофілюватися на модульні котельні, мазут, вугілля, дрова. І ніхто не намагається це робити. Влада чекає дива у вигляді появи газу або того, що міста-мільйонники замерзнуть», - каже вона.
На уточнююче запитання журналістки, як можна вирішити проблему відсутності тепла і гарячої води в школах, пологових будинках, дитбудинках, Монтян відповіла: «Швидше за все, спустять воду в трубах. І школи розпустять з грудня до березеня».
Нагадаємо, 10 липня НАК «Нафтогаз України» за дорученням Міністерства енергетики та вугільної промисловості обмежила газопостачання ТЕЦ №5 і №6 «Київенерго» для економії палива. Станом на 4 серпня, повідомляв "ForUm", все теплоджерела компанії «Київенерго» відключені від газопостачання. У свою чергу, колишній міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко заявив, що через бойлерів в Києві вже почали «вилітати» електромережі. Ситуацію з наближається катастрофою нам прокоментували також і фахівці в "Київенерго", попередньо заспокоївши, що головний постачальник електроенергії в столицю готовий до вирішення будь-яких проблем в цій галузі і не допустить тривалого знеструмлення міста в зимових умовах.
"У нас, на жаль, вже є подібний досвід, коли в умовах недофінансування нашим фахівцям доводиться буквально латати електромережі будинків, поважний вік яких давно перевалив за півстоліття. Ми добре пам'ятаємо як нерозторопність комунальних служб та їх непідготовленість до зими мало не закінчілася справжньою трагедією в Алчевську", - стверджує наш співрозмовник. Він також повідомив, що коштів на капітальну модернізацію електромережі, що знаходиться в експлуатації  киян, столичний бюджет по-просту не передбачає, перекладаючи таким чином відповідальність за її стан на власників приміщень, будівель і МАФів. У жителів міста, які й комунальні послуги, з урахуванням чергового підвищення тарифів, оплачують не повністю, кілька тисяч гривень на ремонт електропроводки і поготів не знайдеться.
"В таких умовах, проблеми доведеться вирішувати по мірі їх виникнення", - повідомляє наш співрозмовник, підкреслюючи, що установка в житлових приміщеннях різногабаритних електричних приладів більшою потужністю, ніж та, що може бути порівнянна із побутовим електрочайником, обов'язково повинна здійснюватися фахівцями, які в змозі оцінити наявні і, якщо умови безпечної експлуатації цього вимагають, запропонувати альтернативні способи підключення приладу до електромережі.
Наш співрозмовник на продовження бесіди про електронагрівачі для побутових потреб також закликав жителів міста утриматися від придбання бюджетних рішень так званого "проточного" типу, як одного з найбільш небезпечних. Тимчасова (!) установка таких приладів допускається на виробництвах і підприємствах, електромережа яких здатна без проблем витримати споживані ними кіловати, при тому, що допустима безпечна загальна потужність одночасно працюючих побутових електроприладів у середньостатистичній київській квартирі не має перевищувати 3 кВт (деякі компактні "проточні" водонагрівачі споживають щонайменше 2-3,5 кВт).      

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар