На Майдані Незалежності не залишилося патріотичних організацій

Київський Майдан із локомотива революції перетворюється на гальмо розвитку столиці й країни. Майдан деградує, на місці його натхненників і героїв переважно люди, котрим складно чітко аргументувати свою присутність у центрі міста. На заклики «Майдан свою місію виконав - час працювати» – в охоронців барикад і наметів є відповідь: не всі злочинці покарані, не всі вимоги виконані, почекаємо до парламентських виборів. Ось так і скніє Хрещатик – брудний, занедбаний, закритий для транспорту. У центрі Києва своя війна, мешканці наметів нерідко в новеньких бронежилетах, а на площі бронетранспортер.
Кияни по-різному реагують на постійну присутність мітингарів, але втома від нескінченної революції таки накопичилась. Потенційна європейська столиця має бути комфортною, чистою, безпечною, а ввечері на Майдані ні жінок, ні дітей. У центрі міста сміття, сморід, бігають собаки і розростаються грядки з овочами, квіти пам‘яті за загиблими майданівцями вже давно зів‘яли. Чиновникам слід припинити загравати з мітингарями і проявити твердість.
Але попри бажання депутатів та київської влади, які переконані, що Майдану час розходитись, далі демонтажу кількох наметів справа не пішла. Центр Києва досі їжачиться барикадами від невидимого ворога. Ситуація нагадує те, що ми бачили 10 років тому, коли Помаранчевий Майдан залишався в середмісті навіть після обрання Ющенка президентом.
«У Києві спекулюють, начебто на Майдані задіяні насамперед патріотичні організації. Ні!», - заявив Голова СБУ В.Наливайченко в ефірі Свободи слова. «Багато патріотів, які були на Майдані, зараз мобілізовані або пішли добровольцями в батальйони  територіальної оборони, до війська, до прикордонників», - заявив В.Наливайченко. Відповідаючи на запитання, як роззброювати активістів Самоборони Майдану в Києві, Наливайченко заявив, що «закон однаковий для всіх». «Роззброєння має відбуватися в зрозумілий, прозорий спосіб. Злочини, тим більше зі зброєю, - це те, що може і має зупиняти міліція, яка відновлюється», - заявив В.Наливайченко.
Щоб Майдан не знецінився остаточно, треба поставити крапку, а його мешканцям почати відлік часу після майдану, після революції, після очищення, інакше у країни не відкриється нове дихання. Та поки не всім хочеться покидати насиджене місце.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар