Про гуманітарну місію на Донбасі домовлятимуться з Кучмою

Гуманітарна допомога Луганську, спрямована Росією під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста, перетне українсько-російський кордон на митному посту в Харківській області.
Про це повідомив у вівторок другий президент України Леонід Кучма.
"На засіданні контактної групи в понеділок було вирішено, що гуманітарна допомога пройде через Харківську область, маршрут до Луганська також визначено", - сказав він.
Кучма підкреслив, що "допомога буде здійснюватися під егідою Міжнародного Червоного Хреста, а колона - супроводжуватися представниками ОБСЄ".
Засідання контактної групи в понеділок пройшло у форматі відеомосту, в ньому взяли участь представники "ДНР", в той час, як "ЛНР" на засіданні представлена ​​не була.
"Мабуть, вони не зацікавлені в отриманні цієї допомоги", - сказав Кучма.
Він також зазначив, що в Луганськ будуть доставлені не тільки російські вантажі, але також "допомога України, ЄС і США".
"Дуже важливо розподіл цієї допомоги - перш за все, її повинні отримати лікарні, дитячі сади, інтернати, інші люди, які потребують допомоги. Жоден грам не повинні отримати бойовики", - підкреслив Кучма, зазначивши, що процесом розподілу допомоги займатимуться представники Червоного хреста.
Як повідомлялося, автоколона з вантажем гуманітарної допомоги вирушила у вівторок з Наро-Фомінська до південно-західному кордоні Росії. В адміністрації Московської області повідомили, що "автоколона доставить жителям Східної України близько 2 тис. тонн гуманітарних вантажів, зібраних москвичами і жителями Московської області".
Гуманітарну допомогу доставлять 280 "КаМАЗів". Серед відправлених вантажів - продовольство, у тому числі 400 тонн круп, 100 тонн цукру, 62 тонни дитячого харчування, 54 тонни медичного майна та ліків, 12 тис. спальних мішків, 69 електростанцій різної потужності.
Влада Ростовської області заявила, що автоколона з Підмосков'я прибуде в Ростовську область.
Тим часом, на світанку у вівторок, 12 серпня, автоколона із 280 вантажівок з гуманітарною допомогою вирушила з підмосковного Наро-Фомінська в напрямку сходу України, повідомили в адміністрації Московської області. Про це передає "Російська служба BBC".
"Автоколона доставить жителям східної України близько 2 тис. тонн гуманітарних вантажів, зібраних москвичами і жителями Московської області", - йдеться в повідомленні.
За інформацією російських властей, вантажівки мають доставити нужденним в Україні продовольство, медикаменти, питну воду, спальні мішки та електростанції.
Користувачі соцмереж і блогери тим часом обговорюють повідомлення про те, що російські військові перефарбовують транспорт і техніку в білий колір для відправки її в Україну у якості миротворчої місії.
"Російська армія терміново перефарбовує свої КамАЗи в білий колір. Залишилося тільки нанести зображення червоного хреста або букви UN - і в дорогу", - свідчить один із записів. Крім того, з'явилися і фотографії, зроблені самими військовослужбовцями, які ймовірно займались фарбуванням техніки.
Раніше і Київ, і Москва зробили заяви про відправку гуманітарного вантажу до Луганська, який знаходиться під контролем сепаратистів, спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. При цьому прес-секретар російського Президента Дмитро Пєсков заявив, що збройні сили не будуть брати участь у доставці допомоги.
У заяві Червоного Хреста говориться, що вони потенційно готові почати доставку гуманітарної допомоги, однак, перш ніж приступити до цього, їм необхідно отримати подробиці про передбачувану місії з боку Росії.
Разом із тим, президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці у телефонній розмові торкнулися питання введення додаткових санкцій проти Росії у відповідь на "несанкціоновану" гуманітарну допомогу південно-східним регіонам України, йдеться в повідомленні Білого дому.
Будь-яке проникнення в Україну для надання гуманітарної допомоги має бути офіційно схвалено українським урядом, вважають лідери США та Італії, які зазначили при цьому, що Україна готова прийняти допомогу через Міжнародний комітет Червоного хреста та інші авторитетні міжнародні організації.
Вони погодилися, що будь-які російські кроки, які будуть суперечити цьому, є неприйнятними і такими, що порушують міжнародне право, що призведе до додаткових санкцій.
Раніше адміністрація українського Президента повідомила, що Обама в телефонній розмові з українським Президентом висловив підтримку ініціативи Петра Порошенка із формування міжнародної гуманітарної місії для Луганська під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста за участю Євросоюзу, Росії, Німеччини та інших партнерів.
Крім того, Обама підтвердив, що США мають намір взяти активну участь у міжнародній гуманітарній місії.
Міжнародний комітет Червоного Хреста, погодившись на участь у гуманітарній операції, раніше запитав у Росії деталі з надання гуманітарної допомоги південно-східним регіонам України. Червоний Хрест цікавлять тип і обсяг поставок, а також вимоги щодо транспортування та зберігання гуманітарної допомоги. Організація вказує, що повинна володіти усіма деталями до початку гуманітарної операції.
Прес-секретар Президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що МНС Росії найближчим часом відправить колону гуманітарної допомоги з Росії на південний схід України. При цьому він наголосив, що в поставках гуманітарної допомоги з боку Росії військові брати участі не будуть.
Водночас, Міжнародний комітет Червоного Хреста має намір направити додаткові групи співробітників в Маріуполь та Старобільськ. Про це йдеться в повідомленні прес-служби міжнародної організації на Facebook.
"Гуманітарна ситуація на сході України погіршується. Ми активізуємо свою діяльність по наданню допомоги постраждалому населенню та направляємо додаткові групи наших співробітників в Маріуполь та Старобільськ. Наша першочергова задача - допомогти переселенцям і місцевому населенню Донбасу і надати медичну допомогу пораненим у всіх постраждалих районах", - йдеться в повідомленні.
Червоний Хрест повідомляє, що буде діяти у суворій відповідності з принципами нейтральності, неупередженості та незалежності, які лежать в основі діяльності організації

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар