Україні потрібно нового стусана від Росії аби стати сильніше

У разі якщо Російська Федерація зірве прийдешні парламентські вибори, то це позитивно відіб'ється на Україні. Про це в ході прес-конференції заявив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.
«Такі кризові моменти позитивно би відбилися на нашій країні. У цьому випадку уряд нарешті почало щось робити і щось міняти », - упевнений експерт.
Його колега, голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко додав, що також вибори можуть бути зірвані у разі введення в Україні військового стану.
«Але я не думаю, що Росія піде на ескалацію конфлікту з нашою країною. Їй це не вигідно як з економічної, так і геополітичної точки зору. Хоча варто відзначити, що російський уряд не завжди керується питанням логіки», - сказав він.
Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що дострокові парламентські вибори - це вже реальність для України і вони повинні відбутися «за будь-якої погоди».
Утім, дещо більшу проблему показав інший український політолог.
Після бойових дій воєнізовані формування, що знаходяться на службі в олігархів, спробують грати активну політичну роль у країні. Таку думку висловив політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
«Я скажу так, набагато більше ризиків і загроз буде з боку анархії, яка буде пов'язана з деякими силами, які не хочуть йти з Майдану. Вони не грають зараз вирішальної ролі, але зберігають тліючу анархічність. І найбільша небезпека буде пов'язана з воєнізованими формуваннями, які після війни спробують грати активну політичну роль. І деякі ці формування знаходяться на службі в олігархів. Ось, де небезпека. Тому, я думаю, що головна небезпека не в радикалі Ляшко, а в олігархів, які формують свої приватні армії. Ось це буде найсерйозніша небезпека», - зазначив він.
Коментуючи те, що українці, за даними соціологів, сьогодні готові підтримувати радикально налаштовані сили, він зазначив, що в нашому суспільстві й раніше були подібні настрої. Як приклад політолог навів вибори до Верховної Ради в 2012 році.
«Механізм той же - протестне голосування за найбільш радикальну опозиційну силу. Це не в перший раз», - сказав Фесенко.
При цьому він зазначив, що «не варто перебільшувати цей фактор».
«Свобода» сповідує, по суті своїй, ксенофобську ідеологію. Там теж свої досить жорсткі націоналісти. Всередині «Свободи» теж є різні погляди. Є, скажімо, люди з досить помірними націоналістичними поглядами, цілком цивілізовані політики. Але є й радикальне крило. Є сильно виражені сегменти ксенофобії в ідеології, що, власне, викликає критичне ставлення до «Свободи» на Заході», - підкреслив експерт.
У свою чергу, Олега Ляшко, на думку Фесенка, можна віднести скоріше до популістів.
«Він не радикал, який готовий громити і змітати все навколо себе. Популізм - це гнучка ідеологічна позиція. Вона протестна за своєю суттю зараз, але досить гнучка», - припустив Фесенко.
Політолог також додав, що нинішній парламент не відповідає нинішнім суспільним і політичним настроям.
«Він дисонує. Інша справа, на мій погляд, дуже серйозна буде проблема в тому, хто і як представлятиме схід і південь країни в парламенті», - підсумував він.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар