Збитий літак є результатом агресії Путіна щодо України

Авіакатастрофа у Донецькій області, в результаті якої загинуло 298 людей малазійського Боїнга-777, є наслідком російської агресії в Україні, яка ще почалась захопленням Криму, це "наслідок путінської дестабілізації України".
Про це заявив голова Гельсінської комісії сенатор Бен Кардін, повідомляє Голос Америки.
За його словами, Гельсінська комісія вимагає безперешкодного доступу до місця аварії малазійського "Боїнга-777" для проведення незалежного міжнародного розслідування.
Відкритий лист із відповідним зверненням оприлюднений на сайті організації, яка ще має назву Комісія з безпеки та співпраці в Європі.
"Збиття літака "Малазійських авіаліній" є невимовною трагедією. Цього не повинно було трапитися, і винні мають бути притягнені до відповідальності, - зазначив Кардін.
"Я закликаю міжнародні зусилля щодо розслідування причин та винуватців трагедії. Особливо, я вітаю зусилля і мужність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка прибула на місце аварії. І велике розчарування було почути, що вони були змушені відійти назад через якихось 75 хвилин через агресію з боку підтримуваних Москвою сепаратистів", - додав сенатор.
У свою чергу співголова комісії, конгресмен-республіканець Крис Сміт закликав президента "енергійно працювати, щоб отримати повний доступ до ідентифікації загиблих, рятувальних робіт та міжнародного розслідування".
"Уся територія має розглядатися як місце вчинення злочину –так як літак був збитий ракетою "земля-повітря", запущеною з території, контрольованої сепаратистами. Це веде за собою схему дій, де бойовики-сепаратисти збивали українські військові літаки і вертольоти, за що вони взяли на себе відповідальність", - зазначив Сміт.
Гельсінська комісія висловила також стурбованість, що сепаратисти можуть приховати чимало деталей рослідування, так як вони контролюють територію, де трапилась катастрофа.
Тим часом, Президент України Петро Порошенко в ході телефонної розмови, що відбулася 19 липня, з генсеком ООН Пан Гі Муном закликав ООН засудити дії терористів і визнати самопроголошені "Донецьку народну республіку" і "Луганську народну республіку" терористичними організаціями. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.
"Президент України закликав ООН засудити дії терористів і визнати так звані "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями. Він також поінформував, що терористи продовжують обстріли і напади на українські військові підрозділи, а також перешкоджають доступу експертів до місця катастрофи", - сказав Порошенко.
Також, Президент України Петро Порошенко запросив Казахстан брати участь в розслідуванні катастрофи малазійського літака на сході України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.
В свою чергу, член Ради безпеки самопроголошеної "Донецької народної республіки" Сергій Кавтарадзе підтвердив інформацію про вивезення декількох десятків тіл загиблих в авіакатастрофі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДНР.
За словами Кавтарадзе, останки вивозилися з села Розсипне. Він зазначив, що дані дії відбувалися у присутності спостерігачів ОБСЄ.
"Зібрали останки, які лежали на вулицях села, у внутрішніх дворах і навіть усередині житлових приміщень - куди вони потрапили, пробивши дахи будівель. Залишати їх там далі було неможливо з санітарно-гігієнічної точки зору. Тіла були вивезені в Донецьк - де будуть зберігатися в належних умовах до прибуття іноземних експертів", - сказав Кавтарадзе.
Терористичне угрупування "Донецька республіка", яка в 2014 році була перейменована в "Донецьку народну республіку", вело підготовку до збройного повстання на території Донецької області з 2009 року. Про це свідчать фотографії, які має у своєму розпорядженні агентство журналістських розслідувань "Донецька правда", зроблені у військовому таборі "ДНР" в 2009 році.
На території військового табору в Донецькій області, членів ДНР навчали стріляти і робити "коктейлі Молотова" ще в 2009 році. Подібний табір також існував і в місті Макіївка.
Нагадаємо, в 2007 році проти громадської організації "Донецька республіка" прокуратурою були порушені кримінальні справи за ст. 109, 110 і ст. ст. 161 Кримінального кодексу України ("Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади"; "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України"; "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії") після мітингу, який члени організації провели в 2006 році на площі Леніна в центрі Донецька.
В результаті в 2008 році суд постановив закрити юридична особу "ДР". Але незважаючи на рішення суду, керівництво "ДР" відкрило військові табори на території Донецької області, забезпечивши їх повним комплектом бойової зброї ще в 2009 році.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар