ВВС: Євроскептики та радикали проходять до Європарламенту

На недільних виборах до Європарламенту, які відбувалися в 21 країні ЄС, значну частку голосів здобули партії, що підтримують спрямовані проти імміграції та подекуди дуже радикальні ідеї.
Оглядачі вказують, що на настрій виборців вплинули заходи урядів Євросоюзу, що запроваджуються в роки економічної кризи.
У Греції опозиційній лівацькій партії "Сіріза" вдалося випередити партію влади, тоді як неонацистська партія "Золотий світанок" займає третє місце з 10% голосів.
В Австрії крайня права Партія свободи продемонструвала третій результат.
У Німеччині, хоча консерватори Ангели Меркель лідирують, створена лише торік партія "Анти-ЄС-альтернатива для Німеччини", долає бар'єр у 5%.
У Данії та Італії партії, скептично налаштовані щодо ЄС, або перемагають, або посідають друге місце. У Франції, згідно із оприлюдненими екзит-полами, лідером є крайній правий "Національний фронт".
Антиіммігрантська партія з антиєвропейським порядком денним набирає рекордну для себе кількість голосів по всій країні (близько 25%).
Офіційні підсумки мають оголосити пізніше, коли проголосують всі країни Євросоюзу.
Нік Робінсон, редактор з політичних питань ВВС:
"Політичний землетрус? Справді? Дехто не був у цьому переконаний після результатів місцевих виборів у Англії.
Але зараз у цьому майже ніхто не сумнівається.
Вперше за 100 років національні вибори виграла інша партія - не лейбористи чи консерватори.
Більше того Незалежна партія Великої Британії виграла не лише у кожному регіоні Англії, але й в Уельсі та Шотландії.
Наслідки таких результатів будуть миттєвими.
Посилиться тиск на Девіда Кемерона, від якого вимагатимуть переглянути відносини із ЄС та зменшити імміграцію, щоб відвоювати голоси консерваторів у UKIP.
Від Еда Мілібенда вимагатимуть пояснень, чому у традиційно пролейбористському Лондоні, цього разу партія іде плече-в-плече із консерваторами.
Ніку Клеґґу треба буде вигадати, що ще може врятувати партію окрім зміни лідера.
Тільки Найджел Фарадж може бути повністю задоволений, хоча і прекрасно усвідомлює, що перемога на національних виборах - це значно легше, ніж здобути хоча б одне місце у Вестмінстері.
Рік тому майже ніхто не сприймав такі перспективи серйозно. Але зараз сприймають."
За таких умов, Україні доведеться дуже нелегко з прагненнями якнайшвидшої євроінтеграції, адже постають вельми реальні примари внутрішніх реформ ЄС, які цілком ймовірно відтермінують можливість приєднання до нього будь-якого нового члена, а тим більш нашої країни, на довгі десятиліття.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар