Офіцери ЄС і Турчинов привітали Порошенка з обранням на посаду Президента і наголосили, що вибори відбулися на всій території України

Виконуючий обов'язки Президента України, спікер Верховної Ради Олександр Турчинов привітав кандидата в Президенти, само висуванця Петра Порошенка з обранням на посаду глави держави. Про це Турчинов заявив під час свого звернення до громадян України на телеканалі "Рада".
Він зазначив, що вже зараз за результатами опрацьованих бюлетенів можна говорити про те, хто набрав найбільше голосів на виборах Президента України.
"Попередній підрахунок голосів дає всі підстави вважати, що українці обрали Президента вже в першому турі, і я хочу привітати Петра Порошенка із обранням на найвищу державну посаду", - заявив Турчинов.
Зазначимо, як повідомляє ЦВК, за підсумками обробки 87,98% протоколів у Порошенка 54,13%.
"Вибори відбулись у всіх областях України. Терористи погрожували нам терактами, вбивствами, викраденням членів комісій та спостерігачів. Але, не зважаючи ні на що, ми забезпечили вільне та демократичне волевиявлення громадян", - заявив Турчинов.
Він підкреслив, що під час виборів влада не допустила використання будь-якого адміністративного тиску чи фальшування результатів.
Також він зазначив, що міжнародне співтовариство визнало вибори в Україні демократичними та прозорими.
"25 травня стало знаковим днем в історії України. Попри всі надзусилля наших ворогів зірвати виборчий процес, втягнути країну в війну та громадянське протистояння, український народ продемонстрував свою політичну зрілість, патріотичну позицію, прагнення до миру та стабільності", - заявив голова ВР.
Турчинов зазначив, що ці вибори стали черговим важливим кроком до нової Європейської України, "якої всі ми прагнемо".
"Нам разом з вами вдалося побороти авторитаризм, гарантувати суверенітет в умовах неоголошеної військової агресії Росії, посилити боротьбу з тероризмом, не давши йому розповзтися по території всієї країни... Ми змогли захистити та зберегти нашу країну. Сьогодні весь цивілізований світ підтримує Україну", - вважає в.о Президента України.
У той же час він підкреслив, що зараз перед громадянами України лишаються складні виклики, але й величезні можливості за короткий час зробити Україну розвиненою європейською державою.
"Після подій, які відбулися в Україні, влада ніколи не зможе діяти так, як раніше. Вона має бути прозорою, підзвітною, ефективною, працювати задля інтересів своїх громадян. Посадовці всіх рівнів мають зрозуміти: час, коли влада була способом збагачення, вже минув. Влада - це відповідальність за долю країни та добробут кожного українця", - заявив Турчинов.
Тим часом, в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявляють про легітимність обраного на минулих в неділю позачергових виборах глави держави.
"Я вважаю, що всі в Україні повинні вважати цього президента легітимним", - сказав спеціальний координатор короткострокової місії ОБСЄ зі спостереження за виборами президента України Жоао Соарес (Joаo Soares) на прес-конференції в понеділок у Києві.
Він зазначив, що, незважаючи на те, що не всі виборці змогли проголосувати у східних регіонах, в цілому явка на минулих в неділю виборах була досить високою.
Про готовнiсть до тiсної спiвпрацi з новим президентом України заявили в понедiлок у спiльному комюнiке голова Євроради Герман ван Ромпей i глава Єврокомiсiї Жозе Мануель Баррозу.
"Беремо до вiдома попередню оцiнку БДIПЛ/ОБСЄ про те, що президентськi вибори в Українi характеризувалися високою явкою i чiткою рiшучiстю з боку влади провести справжнi вибори вiдповiдно до мiжнародних зобов'язань i з повагою до основних свобод, незважаючи на вороже оточення й загрозу безпецi у двох схiдних регiонах країни", - йдеться в заявi керiвникiв ЄС.
На їхню думку, успiшне проведення цих виборiв "є важливим кроком до досягнення мети деескалацiї напруженостi та вiдновлення безпеки для всiх українцiв".
"Ми розраховуємо на збереження прихильностi всiх сторiн спiльнiй женевськiй заявi пiд час виборчого процесу та пiсля його завершення i схвалюємо заяви Росiйської Федерацiї, якi свiдчать про те, що вона поважатиме волю українського народу та вступить у дiалог iз новим українським президентом", - заявили Г. ван Ромпей i Ж.-М.Баррозу.
Вони зазначили, що очiкують подальших крокiв у цьому напрямi, зокрема стосовно роззброєння озброєних груп i деескалацiї ситуацiї на мiсцях.
"Українському народу наразi потрiбнi мир i стабiльнiсть для того, щоб брати участь у реалiзацiї вкрай необхiдних i далекосяжних реформ. Круглi столи нацiональної єдностi довели готовнiсть українцiв рiзних полiтичних поглядiв i з рiзних регiонiв прийняти цей виклик", - зазначено в комюнiке.
ЄС готовий допомагати Українi та розраховує на участь у цьому iнших мiжнародних партнерiв.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар