Московська "липовуха" на донецький манер

У Ленінському районі Підмосков'я на території національного кінного парку "Русь" руками "небайдужих патріотів" закладена липова алея - перший символічний образ возз'єднання Криму з Росією. Закладним каменем у фундамент нової алеї послугувала капсула із землею пам'ятних для учасників Великої Вітчизняної війни кримських місць - Малахова Кургану і Сапун-гори. Перші 20 лип посадили почесні гості: співголова громадського руху "Росія", лідер політичної партії "Відродження Росії" Геннадій Селезньов, голова імператорського православного палестинського товариства Сергій Степашин, президент фонду національного фонду відродження національних традицій Валерій Біленький, надзвичайний і повноважний посол республіки Південна Осетія в Росії Дмитро Медоєв, герой Росії космонавт, уродженець Севастополя Антон Шкаплеров, народні артисти Олександр Михайлов, Олександр Панкратов-Чорний, Зінаїда Кирієнко, уточнює "Російська газета".
Надзвичайно символічно, що саме в такий цинічний спосіб і саме таким деревом представники російської еліти увіковічили одну із самих резонансних за останні десятиліття "рейдерських" операцій з приєднання до Росії територій іншої держави.
Саме нашвидкоруч "злипований" псевдо-референдум про приєднання Кримського півострова до Російської Федерації, неадекватність якого визнають і самі росіяни, був покладений в основу нового дерибану рекреаційно-курортної та агропромислової інфраструктури АР Крим, яка й досі формально належить Україні і фактично окупована добропорядними північно-східними сусідами.
Більш того, подібний спосіб реалізації своїх неоімперських амбіцій офіційний і неофіційний Кремль вирішив застосувати й в інших, ласих до розграбування регіонах - промислово розвинених Південних та Східних областях України, що цинічно прикривається потребами з "порятунку російськомовного населення від засилля українізаторів".
Зокрема, за твердженням представників самопроголошеної "Донецької народної республіки" (ДНР), середня явка на дільниці 11 травня 2014 року, станом на 20:00, в Донецькій області на так званому "референдумі про проголошення незалежності" склала 71,42%. Про це повідомив один з лідерів сепаратистів Борис Литвинов в ході прес-конференції, наголошує  "Інтерфакс-Україна".
За словами Литвинова, це ще не остаточні дані, оскільки у деяких містах голосування проходитиме до 22:00. Дані про явку були зібрані в телефонному режимі з більшості дільниць.
У Донецьку явка склала в середньому 80% (від 76,13% у Київському районі до 84,94% - у Калінінському).
За словами Литвинова, по містах явка склала: Торез - 78,31%, Новогродівка - 87,38%, Маріуполь - 27,38% (таку низьку явку ЦВК ДНР пов'язав з тим, що в місті відкрито всього 8 дільниць), Красноармійськ - 81,66%, Єнакієве - 74,31%, Волноваський район - 64,1%.
Звісно, до ранку навряд чи представники ДНР насміляться озвучити спущені з Москви підсумкові результати цього фарсу, до якого не було допущено жодних міжнародних спостерігачів, не кажучи вже про його сумнівну базову законність, однак, вже сьогодні можна стверджувати, що підтримка ідеї відокремлення від України Донецької і Луганської народних республік буде приголомшливою і сягатиме щонайменше 90%. "Липувати" ж не "лупцювати"!
Дивно з даного приводу лише те, чому Володимир Путін дозволяє своїм приспішникам так зухвало "шельмувати" з показниками народної довіри? Чи вони вважають, що за підтримки щонайменше 40-тисячного угруповання військ вони зможуть навести свій конституційний лад в самопроголошених республіках, які, до речі, навідміну від Криму, до складу Російської федерації ніхто не запрошував? Чи може вони розраховують на підтримку збіглого екс-президента Януковича і його близького оточення, яке вже люто зненавиділо населення їх рідних Донецька, Маріуполя і Луганська?
Як би там не сталося згодом, але на сьогодні в жодних самопроголошених чи самообраних представників органів місцевого самоврядування на теренах Південного Сходу України немає ніяких підстав брати на себе повноваження з вирішення долі тих, чи інших територій держави Україна і єдиний шлях до відновлення нормальної, дієздатної і легітимної вертикалі влади - це президентські вибори 25 травня цього року, перемогу в яких має одержати кандидат, здатний об'єднати всю країну.
Хто ним стане - покаже час, але такі загравання в новітнє державотворення даром не минеться і для Донбасу, і для всієї України в цілому, адже "кремлівські клоуни" на "газпромівській зарплатні" на чолі із головним "ляльководом" Володимиром Путіним і надалі намагатимуться грати в дикунів-капіталістів, намагаючись чи у відкриту, чи приховано, але все ж таки утримати Україну під власним контролем.
Невже Путін не бере до уваги ту просту річ, що подібні оборудки можуть мати місце й на території Росії, і там, у чисельних сепаратистських вогнищах, починаючи від Кавказу, а закінчуючи у Петропавловську-Камчатському, може випадково не опинитися славнозвісних "зелених" чоловічків? Чи-то Кремль вирішив виконати замовлення деяких аналітиків з Міжнародного валютного фонду щодо швидкого зменшення кількості російського населення до рівня в 50-70 мильйонів у спосіб банального кровавого винищення тих, хто не згоден жити у тоталітарній імперії часів Йосипа Сталіна? Про що думає цей зплішевілий онук Дзержинського?
Підсумовуючи цей огляд, хотілося б побажати усім сторонам і прибічникам всього спектру думок із даного приводу, відставити у бік і надовго свої емоції й тверезо подивитися не тільки на день сьогодняшній, але й зазирнути у найближче майбутнє. Всі мають усвідомити, що Росія тому й справляє враження сильної держави, що швидко затикає рота всім, хто у цьому не впевнений, або просто знає більше. Кримські татари вже отримали перші "дзвіночки" з ФСБ про реконструкцію примари нового примусового переселення, тортури і приниження. Такий спосіб наведення ладу чекає і на шахтарів з Донбасу, якщо вони не знайдуть в собі сили дати дрином по місцю для сидіння всім тим, хто із суто комерційних інтересів робить з Південного Сходу України великий соціальний експеримент під назвою Новоросія.  

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар