Порошенку юристи готують "кримський" плацдарм...

Обрання президента у першому турі є потужним сигналом міжнародній спільноті. Про це повідомив політтехнолог Денис Богуш, пише Ольга Москалюк, "Gazeta.ua".
За його словами, тепер Росія позбавилася двох її важливих аргументів. "Перший, що Україна поділена на Схід та Захід. Враховуючи, який рейтинг у Порошенка на Донбасі, виходить, країна єдина. Другий, що у нас тут якась нелегітимна влада. Але вибори відбулися.
Зараз "з-під ніг" російської пропаганди вибито ще багато подібних аргументів. Тому зникають причини для пояснення військових дій чи введення військ в Україну. Коли Росія апелює до президента Порошенка, то визнавати міжнародні правила. А за цими нормами росіяни у нас забрали Крим. Виходить, Росія в світі сама себе загнала в дуже складне становище", - наголосив експерт.
Богуш вважає, що спочатку новообраний президент має зупинити війну на Сході — через переговори із Росією або жорсткою Антитерористичною операцією. "Далі має піднімати питання Криму в міжнародних судах. Росія заявляє, що ми там їй щось винні за газ. А те, що у нас велика кількість власності, в тому числі й державної, в Криму, зараз ніхто не рахує. Треба почати педалювати це питання. Тоді для росіян буде багато труднощів, які треба вирішити, аби нормально виглядати на міжнародній арені", - зауважив політтехнолог.
Він висовив упевненість, що для поновлення міжнародної довіри Росія почне повертатися "в юридичне поле".
Одночасно, представники силових міністерств та відомств України найближчим часом створять спільну міжвідомчу робочу групу для розв'язання правових колізій в Криму на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомили агентство "РБК-Україна" у прес-службі Генеральної прокуратури України.
"Міжвідомча робоча група координуватиме дії української влади у вирішенні широкого кола юридичних питань, що стосуються значної кількості правопорушень, які виникли після анексії Криму. Зокрема, посягання на права власності на півострові, відшкодування збитків, заподіяних внаслідок анексії, відповідальності окупаційної "влади" тощо", - йдеться у повідомленні.
Під час зустрічі в. о. генерального прокурора України Олег Махніцький повідомив, що в рамках цієї робочої групи прокуратура буде представлене новоствореним самостійним підрозділом ГПУ, що займатиметься справами, що стосуються виключно кримського конфлікту.
У свою чергу як підтвердив міністр юстиції України Павло Петренко, сотні суб'єктів в Криму потребують правової допомоги і захисту, насамперед, через порушення їх прав власності. За інформацією Петренка, Мін'юст підготував спеціального листа до Європейського суду з прав людини, що містить огляд категорій та характер збитків (наприклад, конфісковане самопроголошеною "владою" майно профспілок, державних підприємств та банків тощо).
"Спільна міжвідомча робоча група планує регулярно збиратися і координувати свої дії, щоб мати загальну картину щодо кримчан та їх проблем, оскільки після президентських виборів в Україні звільнення тимчасово окупованих територій залишається одним із пріоритетів суспільного життя", - йдеться у повідомленні.


Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар